Naujienų srautas

Kultūra2016.01.14 17:37

Lietuvos rusų dramos teatre – svečiai iš Estijos

Lietuvos rusų dramos teatre – svečiai. Pernai Lietuvos žiūrovų šiltai priimtas Estijos rusų teatras į Vilnių grįžo išplėtęs gastrolių repertuarą – žiūrovai išvys keturis spektaklius suaugusiems ir du jaunajai publikai.

Pernai Lietuvoje Estijos rusų teatro spektakliai „Vedybos“ ir „Berniukas, kuris nieko nebijojo“ sulaukė didelio publikos pripažinimo. Šįkart Vilniuje prieš pat pasirodymą Lietuvos rusų dramos teatre kolektyvas repetuoja lenkų dramaturgo Mareko Modzelewskio pjesę „Karūnavimas“. Režisierius šiame spektaklyje ryžosi pats vaidinti vieną pagrindinių veikėjų.

„Vienas iš veikėjų yra karalius. Jei jo nebūtų, tai tebūtų paprasta buitinė istorija, bet karalius yra ir komentuoja pjesę. Supratau, kad nenoriu šitos rolės kam nors atiduoti – ir ne dėl gobšumo, o todėl, kad supratau, jog daug ko negalėčiau pasakyti“, – sakė Estijos rusų teatro meno vadovas Igoris Lisovas.

Lietuvos žiūrovų šiltai priimtas teatras iš Estijos be jau minėtos šeimos santykius narpliojančios M. Modzelewskio pjesės „Karūnavimas“ šiemet atvežė ir Aleksandro Ostrovskio komediją „Paskutinė auka“, kuri privers dar kartą pajusti, jog svarbiausia gyvenime yra meilė; netikėta režisūra stebinantį režisieriaus Igorio Lysovo pastatymą, paremtą anglų literatūros klasiko Johno Wilsono poema „Maro miestas“ ir Aleksandro Puškino mažąja tragedija „Puota maro metu“; bei režisieriaus Sergejaus Fedotovo pastatytą Nikolajaus Gogolio komediją „Lošėjai“ apie azartą ir apgaulę. Žiūrovai taip pat išvys ir pernykštį spektaklį vaikams „Berniukas, kuris nieko nebijojo“ bei brolių Grimų pasaką „Karalius Strazdabarzdis“.

„Svarbiausiais mūsų atvežtais spektakliais pavadinčiau spektaklius vaikams. Galiu užtikrinti, kad į juos sudėjome visą savo išmanymą. Visus vaikų spektaklius kuriame kartu su žiūrovais. Maži vaikai tampa aktyviais veikėjais. Mums tai patinka, o tokius interaktyvius pastatymus  vaikai labai mėgsta“, –sakė teatro meno vadovas.

Pažintį su Lietuvos žiūrovais Estijos rusų teatras tęs iki šeštadienio. Jau tariamasi ir dėl Lietuvos rusų dramos teatro trupės gastrolių Estijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi