Kultūra

2020.07.30 12:27

Gražina Balandytė Kaune atgulė amžinojo poilsio

papildyta
Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.07.30 12:27

Nacionaliniame Kauno dramos teatre šiandien nuo 10-os valandos dar buvo galima atsisveikinti su teatro ir kino aktore Gražina Balandyte. Urna išnešta 12 valandą, velionė palaidota Petrašiūnų kapinėse.

Artimieji prašė menininkę pagerbti baltu gėlės žiedu. G. Balandytė po sunkios ligos mirė pirmadienį, eidama 84 metus.

Atsisveikinti atėjo aktoriai, režisieriai, žiūrovai, gerbėjai. „Tai buvo talento versmė didžiausia, iš kurios mokėsi ir jaunesni, ir vyresni. Svarbiausia jos dėmesys partneriui scenoje. Viena iš tų legendinių aktorių, o legendos lieka“, – kalbėjo rašytojas Gediminas Jankus.

„Tas šypsnys, nerealus humoro jausmas“, – su ašaromis akyse prisiminė Olita Dautartaitė. „Augino gėles aplink save, tos gėlės – scenos žmonės“, – sakė režisierius Kęstutis Jakštas.

Teatre ji sukūrė apie 80 vaidmenų. Vaidino Henriko Vancevičiaus, Irenos Bučienės, Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Gyčio Padegimo, Gintaro Varno spektakliuose.

Prieš kelerius metus aktorė už viso gyvenimo nuopelnus apdovanota „Auksine gerve“.

1956–1958 m. G. Balandytė buvo Klaipėdos dramos teatro aktorė. Nuo 1957 m. vaidino kine ir televizijoje, kur sukūrė daugiau nei 20 vaidmenų. Kauno dramos teatre G. Balandytė dirbo nuo 1958 m. ir sukūrė daugiau kaip 80 vaidmenų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt