Kultūra

2020.07.29 11:23

Artimieji ir bendražygiai Kaune atsisveikina su Gražina Balandyte

LRT.lt2020.07.29 11:23

Prieš kelias dienas po sunkios ligos netekome Gražinos Balandytės. Trečiadienį atsisveikinimas su aktore vyksta jos mylimame Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Trečiadienį atsisveikinti su aktore galima nuo 11 iki 21 val., o liepos 30 d., ketvirtadienį, nuo 10 iki 12 val. Kauno dramos teatre G. Balandytė dirbo nuo 1958 m. ir sukūrė daugiau kaip 80 vaidmenų. Atsisveikinti su velione į teatrą atvyko gausus kultūros lauko atstovų būrys.

Urna išnešama 12 val. Aktorė atguls Petrašiūnų kapinėse. Artimųjų valia prašoma talentingą menininkę, šiltą žmogų, ryškią asmenybę pagerbti baltu gėlės žiedu.

1956–1958 m. G. Balandytė buvo Klaipėdos dramos teatro aktorė. Nuo 1957 m. vaidino kine ir televizijoje, kur sukūrė daugiau nei 20 vaidmenų.

Aktorės talentas bei įdirbis įvertinti ne vienu apdovanojimu. Jai yra įteiktas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžius. G. Balandytė yra gavusi personalinį „Fortūnos“ prizą už moters vaidmenį spektaklyje „Japonijos naktys“. Už viso gyvenimo nuopelnus 2004 m. G. Balandytei įteikta padėka „Fortūna“.

Aktorė gavo Auksinį scenos kryžių už antraeilį Froilen Šnaider vaidmenį Kauno valstybinio muzikinio teatro Džono Kanderio miuzikle „Kabaretas“. G. Balandytė apdovanota Vyriausybės meno premija ir Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno premija už scenos meno puoselėjimą bei reikšmingą kultūrinę veiklą.

Taip pat skaitykite

Dar du apdovanojimai menininkei įteikti 2014 metais – „Auksinės gervės“ apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus ir Fortūnos prizas už Pamelos Kronki vaidmenį spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“. Pamelos vaidmenį spektaklyje „Mūsų brangioji Pamela“ (rež. Algirdas Latėnas) aktorė vadino savo paskutiniu vaidmeniu – jį kūrė po ligos entuziastingai, su meile ir vaidino negailėdama savęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt