Kultūra

2020.07.27 16:31

Paskutinis Gražinos Balandytės pokalbis su LRT.lt: gyvenimas praskriejo kaip viena diena

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.07.27 16:31

„Rodos gyvenimas ilgas nueitas, tačiau jis praskriejo kaip viena diena, – portalui LRT.lt prieš metus sakė gimtadienio proga kalbinta aktorė Gražina Balandytė, kurios gyvybė po sunkios ligos užgeso liepos 27-ąją. Birželį aktorei sukako 83-eji.

„Rodos gyvenimas ilgas nueitas, tačiau jis praskriejo kaip viena diena, – portalui LRT.lt praėjusiais metais duotame interviu prisipažino G. Balandytė. – Keista, kad tas gyvenimas taip skuba, taip greitai bėga. Tačiau labai džiaugiuosi, kad iš vis į pasaulį atėjau. Jau tai yra tikrų tikriausias stebuklas – mane supa žmonės, sugebu bendrauti, matyti, girdėti, jausti. Tai yra nuostabu.“

Kelias į namus. Gražina Balandytė

Teatre ji sukūrė apie aštuoniasdešimt vaidmenų, kine – apie dvidešimt, dirbo ir televizijos laidos vedėja. Aktorė yra pelniusi „Auksinį scenos kryžių“, „Sidabrinę gervę“, gavusi Vyriausybės kultūros ir meno premiją bei Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžių.

Tačiau G. Balandytė tąkart sakė, kad pastaraisiais metais susitikusi su bičiuliais apie darbą niekuomet nekalbėjo – ji kuklinosi nieko labai ypatingo nenuveikusi.

Aktorė dažnai būdavo tituluojama viena gražiausių lietuviškos teatro scenos moterų. O ar gali būti kitaip, jau pats vardas kilęs iš žodžio „graži“. „Tiksliai ir nežinau, kam turėčiau būti dėkinga už savo vardą, tikriausiai krikšto tėveliams. Tačiau rimtai komplimentų nepriimu, galbūt tai malonus pajuokavimas“, – kukli išliko garsi aktorė.

Legendos. Gražina Balandytė: aštuoniolikos priimta į teatrą, legenda tapo dar būdama gyva
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt