Naujienų srautas

Kultūra2015.11.16 13:58

Pramoginių šokių pradininkas Lietuvoje: pradžioje kiti tai vadino avantiūra

Šeštadienį 25 metų jubiliejų švęs pramoginių šokių pradininkai Lietuvoje – Tomo Petreikio šokių studija „Sūkurys“. Šokių maestro prisimena sunkią pradžią – tuomet mintis kurti šokių klubą daugeliui priminė avantiūrą.

„Anglai sako, kad jeigu žmogus gali vaikščioti, tai reiškia, kad gali ir šokti. Iš tikrųjų taip ir yra: pradėjome mokyti, sekėsi neblogai, o jau kitais metais jau priėmėme dvi grupes“, – šokių studijos pradžią prisimena T. Petreikis.

Pasak jo, vien Vilniuje šiuo metu yra apie 70 šokių studijų, tačiau čia atsiranda ir didelė problema – kiekvienas šokėjas mano galintis įsteigti klubą, tačiau geras mokinys ne iš karto gali būti geru mokytoju: „Sūkurio“ studijoje iki šiol yra grupių, kuriose žmonės šoka daugiau kaip 20 metų.

Kad amžius ne kliūtis, įrodo ir tai, kad vyriausiam šokėjui – net 75-eri. Be to, šokiai suartina – studijoje susipažino apie 90 porų.

Daugiau apie šokių studiją, prie jos dažniausiai prisijungiančius žmones bei jų pomėgius žiūrėkite daugiau LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi