Kultūra

2020.05.26 13:03

„Sostų karų“ autorius taps vienu iš istorinio geležinkelio pirkėjų: būsimi savininkai žada ir kultūrinius renginius

LRT.lt 2020.05.26 13:03

Garsusis fantastinių filmų „Sostų karų“ autorius George`as Raymondas Richardas Martinas prisijungė prie grupės, norinčios nusipirkti istorinį Santa Fė pietinį geležinkelį, praneša naujienų agentūra AP.

Violet Crown (Violetinės karūnos) kino teatro savininkas Billas Banowsky, Naujojo Meksikos nacionalinio šokio instituto įkūrėjai Catherine Oppenheimer ir G. R. R. Martin neseniai įsigijo dešimtmečių senumo 18 mylių (29 km) ilgio geležinkelio liniją su traukiniais nuo Santa Fe iki Lamy bendruomenės, praneša „Santa Fe New Mexican“.

Keleiviniai ekskursiniai traukiniai į Lamį sustabdyti 2012 m. ir kai kurie gyventojai ieškojo būdų, kaip juos atgaivinti.

Ačisono, Topekos ir Santa Fė geležinkelis pasiekė Lamį 1879 m. Geležinkelio vadovai ir inžinieriai teigė, kad nutiesti pagrindinę trasą į sostinę bus per sunku dėl stataus nuolydžio kalnuotame kraštovaizdyje, todėl jie apsiribojo atšaka.

Pirmasis Ačisono, Topekos ir Santa Fė traukinys, pasiekiantis Santa Fė, atvyko 1880 m. vasario mėn. Traukinys miestui tarnavo daugiau nei šimtmetį.

1991 m. Ačisono, Topekos ir Santa Fė geležinkelio perėmėjas uždarė atšaką. Santa Fė pietinis geležinkelis suformuotas tam, kad nusipirktų teisę į kelią, pastatus ir trumpųjų linijų eksploatacijos įrangą.

C. Oppenheimer teigė, kad trijulė nenorėjo, kad finansinių sunkumų patiriantis geležinkelis toliau nyktų ar išnyktų. „Kelionės traukiniais sugrąžina į laikus, kurie buvo paprastesni, bendruomeniškesni, į laikus prieš internetą, prieš keliones lėktuvu, net prieš televiziją“, – sakė ji.

C. Oppenheimer pasakojo apie trijulės planą galiausiai suteikti „nepaprastai linksmą kelionės traukiniu patirtį, įgyjamą per Naujosios Meksikos istoriją, kultūrą ir gamtos grožį“.

Planuose – ne tik kelio ir tiltų tarp Santa Fė ir Lamy remontas, kur mažas depas vis dar laukia „Amtrak“ linijos keleivių, keliaujančių iš Čikagos į Los Andželą ir atgal, bet ir daugybė pramoginių meno ir kultūros renginių traukinių ekskursijose bei netoliese esančiose stotelėse.

Jei viskas klostysis gerai, jie tikisi atnaujinti susitarimą su „Amtrak“, kad pietvakarių pagrindinė linija sustotų ties Lamy.

Niekas, susijęs su pirkimu, nenorėjo pasakyti, kiek sumokėjo trys investuotojai, tačiau C. Oppenheimer teigė, kad atstatyti kelią ir tiltus tarp Santa Fė ir Lamy bei atstatyti dalį iš maždaug 20 traukinių kainuos „milijonus“.

Naujajame Džersyje gimęs Martonas yra žinomas dėl knygų serijos, kuri prasideda „Sostų karais“. Pastaraisiais metais Santa Fė gyventojas padėjo vykdyti projektus aplink Naująją Meksiką.