Kultūra

2015.10.23 11:40

Gruzinai Vilniuje pristatys šiuolaikišką W. Shakespeare'o interpretaciją

Justė Navickaitė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2015.10.23 11:40

Sekmadienį Rusų dramos teatre viskas bus taip, kaip jums patinka. Tiksliau taip pavadintas spektaklis, kurį į sostinę atveža Tbilisio Kotės MardžanišvIlio dramos teatro trupė, kuri Lietuvoje viešės pirmą kartą.

Vilniuje debiutuojanti trupė stengiasi į klasiką žvelgti šiuolaikiškai, o šiuolaikinius dalykus pavaizduoti naudojant klasikines priemones. Pagal Wiliamo Shakespeare'o pjesę statytas spektaklis „Kaip jums patinka“ – bene ryškiausias to pavyzdys. Spektaklis prieš trejus metus pirmiausia pristatytas Londono „Globe“ teatre, festivalio „Globe to Globe“ rėmuose, kur jį palankiai įvertino ne tik žiūrovai, bet ir kritikai.

„Jame daug pozityvizmo, įvairių elementų, dramos, judesio, gyvo dainavimo, cirko, ką diktuoja ir pats Shakespeare'as, žodžių žaismo, persirenginėjimo, meilės, bet baigiasi viskas gerai, taip, kaip jums ir patiktų“, – spektaklį apibūdino gastrolių organizatorė Ada Paukštytė.

Daugiau apie spektaklį ir lietuviško bei gruziniško teatrų panašumus žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.