Naujienų srautas

Kultūra2015.10.16 13:05

V. Kernagio gyvenimas keliasi į sceną

Teatruose debiutuoja spektaklis „Baltas sodininkas“, kuris įamžino maestro Vytauto Kernagio gyvenimą. Anot režisieriaus Vytauto V. Landsbergio, jis primena Lietuvos istoriją.

„V. Kernagio biografija leidžia lengvai prisiminti Lietuvos etapus: jis buvo laisvės šauklys, o po to laimės ieškojo komerciniuose šou, kol galiausiai visgi suprato, kad poezija yra jo tikrasis pašaukimas – tada jis grįžo į pradžią. Lietuva panašiai rieda: ieško savęs ir galiausiai grįžta prie ištakų“, – samprotavo V. V. Landsbergis.

Spektaklyje daugiausiai kalbama apie brandžiąją V. Kernagio kūrybą, o toks pavadinimas pasirinktas, nes sodininko įvaizdis, pasak „Labo ryto“ studijoje besisvečiavusio V. V. Landsbergio ir V. Kernagio fondo vadovo Vytauto Kernagio, yra gražus: „Jis ravi, prižiūri, jam rūpi, kad derlius būtų geras, o maestro būtent toks ir buvo – norintis kokybiškų dainuojamosios poezijos vaisių“.

Daugiau apie chuliganišką V. Kernagio pusę atskleidžiantį spektaklį, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka du labai skirtingi aktoriai – Ainis Storpirštis ir Vidas Petkevičius –, žiūrėkite LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi