Kultūra

2020.04.17 16:59

Projekto „Kultūra į kiemus“ dalyvis Kazimieras Likša džiaugėsi gerbėjais balkonuose: galvojau, dainuosiu sienoms

videoįrašas
LRT.lt2020.04.17 16:59

Projektas Kultūra į kiemus keliasi į Ringaudus. Šiandien 17 val. muzikinį pasirodymą viename iš kiemų rengia Kazimieras Likša. K. Likša – muzikos ir tekstų autorius ir atlikėjas, buvusios grupės „Karma“ įkūrėjas ir idėjinis lyderis.

K. Likša kalbėjo: „Keisti laikai reikalauja keistų projektų. Nesitikėjau, kad jūsų tiek daug klausysis, galvojau, dainuosiu sienoms, labai malonu jus visus matyti.“

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos videoįrašą:

Kultūra į kiemus. Pasirodymą surengęs atlikėjas Kazimieras Likša džiaugėsi gyventojų aktyvumu: galvojau, kad dainuosiu sienoms

Atlikėjas gyrė LRT inicijuotą vėliavų akciją: „Tegul vėliavos būna simbolis, kad esame vieningi ir mylime vieni kitus.“ K. Likša gražiai šeimai balkone įteikė LRT prizą.

„Girių Dvasios“ – antrasis šios dienos „Kultūra į kiemus“ muzikinis pasirodymas. 19.30 val. unikalus elektroninės muzikos projektas „Girių dvasios“, įkvėptas Lietuvos gamtos ir senovės baltų kultūros, persipinančios su modernia šokių muzika, surengs koncertą viename iš Akademijos kiemų. Šis pasirodymas taip pat bus transliuojamas per LRT.lt ir LRT bei „Kaunas 2022“ feisbuko paskyras.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ kartu su bendruomenių programa „Fluxus labas“ inicijuoja naują, karantino laikotarpiui skirtą projektą „Kultūra į kiemus“. Tam, kad atneštų kultūrą... tiesiai į mūsų kiemus. Balandžio 16-ąją balkonų ložėse įsitaisę žiūrovai klausėsi baritono Raimondo Baranausko ir visiems puikiai žinomos atlikėjos ir dainų kūrėjos Jurgos Šeduikytės pasirodymų.

Jau beveik mėnuo, kai karantinas koreguoja mūsų kasdienius įpročius, tačiau gyvenimas nesustoja: kiekvieno miestiečio ir pakaunės gyventojo namai virto biuru, koncertų sale, restoranu ar sporto klubu.

„Suplanavome trumpas ir efektingas kultūros „dozes“ gyventojams: kiemuose pasirodymus rengs įvairių meno rūšių profesionalai: teatro, šokio, šiuolaikinio cirko, muzikos. Pastarieji pateiks visą žanrų paletę – nuo bardų ir dainuojamosios poezijos, iki klasikinės, džiazo, pop muzikos“, – sako „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė.

Projektas „Kultūra į namus“ prasidėjo nuo šiuolaikinio šokio pasirodymo: savo šokį gyventojams dovanojo „Auksinių scenos kryžių“ nominantas, šokio trupės „Nuepiko“ narys Marius Pinigis. Tačiau oficialus projekto startas įvyko balandžio 16 d., pratęsto karantino metu.

Pasak projekto organizatorių, planuojami trumpi, maždaug 15–20 min. trukmės pasirodymai vis kitame daugiabučio kieme kelis kartus per savaitę. Projektą numatyta vykdyti tol, kol tęsis karantinas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.