Kultūra

2019.10.29 22:38

Išdalyti teatrų festivalio apdovanojimai: geriausiu režisieriumi išrinktas Eimuntas Nekrošius

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.10.29 22:38

Varėnoje išdalyti dešimtojo režisierės Dalios Tamulevičiūtės teatrų festivalio apdovanojimai. Geriausiu festivalio režisieriumi išrinktas Eimuntas Nekrošius – už  spektaklį „Jobo knyga“. Šiame spektaklyje sukūręs Jobo vaidmenį Remigijus Vilkaitis apdovanotas kaip geriausias aktorius.

„Meno forte“ prieš penkerius metus pastatytas spektaklis „Jobo knyga“ režisierius E. Nekrošiui pelnė režisierės D. Tamulevičiūtės teatrų festivalio geriausio režisieriaus apdovanojimą.

Už Jobo vaidmenį R. Vilkaičiui įteiktas geriausio aktoriaus apdovanojimas. Pasak jo, kuriant spektaklį dėl pranašiško teksto perteikimo teko ne kartą ginčytis su režisieriumi.

„Man tai išvis nelabai teatras ir nelabai vaidmuo, bet smagu buvo pabūti tam laikmety prieš daug amžių, kai bažnyčia buvo visur aplinkui: miške, žolėj, nereikėjo tarpininko, Jobas ir sako, kad būtų tarpininkas tarp mudviejų, tada atėjai ir tiesiai kalbėjai“, – pasakoja aktorius Remigijus Vilkaitis.

Geriausia festivalio aktore paskelbta Birutė Mar už vaidmenį spektaklyje „Buda palėpėje“.

„Kurdama spektaklį, aš galvojau apie mūsų emigrantes moteris. Visada labai norėjau būti aktore, bet kartu ir norėjosi sukurti savo pasaulį, savo estetiką ir savo teatrą, todėl man labai brangus šis apdovanojimas. Dalios Tamulevičiūtės pašventinta, kuri irgi ėjo savo keliu, man labai brangu“, – tikina aktorė.

Už geriausius antraplanius vaidmenis apdovanoti aktoriai Jonė Dambrauskaitė ir Rolandas Kazlas, sukūrę vaidmenis tame pačiame spektaklyje „Daktaras Glasas“ Vilniaus Lėlės teatre.

„Darau tai, kas man buvo įdėta vaikystėje. Man patikdavo ir atlikti, ir pačiam matyti visumą ir visada galvodavau kaip aš išspręsčiau tą sceną. Dėstytoja Tamulevičiūtė mus ugdė to savarankiškumo – kurti etiudus, ištraukas, su mumis diskutuodavo ir kaip su režisieriais ir atlikėjais“, – prisimena R. Kazlas.

Festivalyje išdalyta 13 apdovanojimų: už geriausią spektaklio muziką, scenografiją, apdovanoti geriausi jaunieji aktoriai, o žiūrovai savo prizą skyrė labiausiai patikusiam Oskaro Koršunovo teatro spektakliui Kirilo Glušajevo „Terapijos“.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 33.43 min.:

Panorama. Gaisro Alytuje pasekmės: prekybos tinklai iš lentynų išima penkių Lietuvos gamintojų pieno produkciją
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.