Naujienų srautas

Kultūra2019.08.12 10:41

Ingos Šimonytės kūrybos kuždesiai: nuo Kauno iki Ankaros ir Niujorko

LRT.lt 2019.08.12 10:41

Rugpjūčio 19 dieną Kauno galerijoje „Balta“ premjera – pirmoji menininkės Ingos Šimonytės personalinė paroda „Kuždesiai / Whispers“. Kūrėja, švytuojanti tarp Turkijos ir Lietuvos, kauniečiams pristatys 44 išskirtine technika nutapytus paveikslus. I. Šimonytė yra profesionali architektė, pagal kurios projektus statomos greitųjų traukinių stotys Turkijoje, o jos dailės kūriniai patraukė prestižinės Niujorko galerijos dėmesį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Parodoje pristatomi I. Šimonytės darbai pasižymi neįprasta išpildymo technika, kuomet akvarelė persipina su grafika, tušu, klijuojama aukso spalvos folija bei dažais, taip suteikiant jai unikalumo ir paryškinant akvarelės daugiasluoksniškumą. Tai vizualiai ryškūs, tačiau nepraradę jautrios plastikos, kūriniai. Šis išskirtinis braižas patraukė ir vienos prestižinių Niujorko dailės erdvių dėmesį, kuomet Ingos darbai buvo įtraukti į galerijos katalogus.

Anot pačios autorės, šiai parodai ji brendo ne vienerius metus, o sprendimui ją rengti prireikė ypatingo ryžto. „Jaučiu didžiulę atsakomybę prieš menininkų bendruomenę, prieš kauniečius ir, galų gale, prieš pačią save. Papildomas įpareigojimas atiteka ir genais – žymus Kauno tarpukario dailininkas Kazys Šimonis yra mano giminaitis“, - sako Inga.

Savo gyvenimo meilę sutikusi Turkijoje, trijų nenustygstančių berniukų mama, sako, kad iš pradžių paveikslų idėjos sukužda mintyse, dienomis. Dėl įtemptos profesinės veiklos ir buities darbų, tapybai lieka tik naktys, kuomet vaikai ir brėžiniai suguldyti į lovas ir lentynas.

„Visuomet žinojau, kad mano pirmoji paroda turi būti Kaune. Esu jo dalis, jaučiu šio miesto geną. Tikiuosi, kad egzaminą išlaikysiu, bent jau taip man kužda širdis“, - atvirauja Inga.

I. Šimonytės paroda „Kuždesiai / Whispers“ eksponuojama Kauno galerijoje „Balta”, M. Valančiaus g. 21, nuo rugpjūčio 19 iki 31 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi