Kultūra

2019.06.15 15:33

Neužteko serialo „Černobylis“? Top 5 knygos, kurias verta tučtuojau susirasti

LRT.lt2019.06.15 15:33

HBO serialas „Černobylis“, filmuotas ir Lietuvoje, pritraukė viso pasaulio žiūrovų dėmesį, vienus priversdamas prisiminti, kitus – dar tik sužinoti apie 1986 m. balandžio 26 d. įvykusią katastrofą. Norintiems dar geriau susipažinti su lemtingais ir pasaulį pakeitusiais įvykiais LRT.lt, kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo ir Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekomis, rekomenduoja dėmesio vertas knygas.

Svetlana Aleksijevič, „Černobylio malda : ateities kronika“

Ko gero, viena garsiausių knygų apie Černobylio katastrofą. Knygos autorė S. Aleksijevič – baltarusių rašytoja ir žurnalistė, kuriai 2015 m. suteikta Nobelio literatūros premija, o knygos verčiamos daugybėje pasaulio šalių.

1997 m. pasirodžiusi knyga „Černobylio malda: ateities kronika“ pasakoja apie katastrofą įvairių, su Černobyliu susijusių, žmonių akimis. Tai – ir avarijos likviduotojai, gaisrininkai, kariškiai, šių artimieji, paprasti gyventojai, vaikai.

S. Aleksijevič knyga – apie atominės elektinės katastrofą ir gyvenimą po to.

Andrew Leatherbarrow „Černobylis. 01:23:40“

Knygos autorius praleido galybę valandų tyrinėdamas visą prieinamą informaciją, susijusią su Černobylio avarija, taip pat pats lankėsi draudžiamoje zonoje ir Pripetės mieste. Savo tyrinėjimo ir darbo rezultatą galiausiai sudėjo į knygą, 2018 m. pasirodžiusią ir lietuviškai.

Georgijus Kopčinskis, Nikolajus Šteinbergas, „Černobylis: katastrofos anatomija“

Knygos, skirtos plačiam skaitytojų ratui, misija – nušviesti Černobylio katastrofos priežastis ir analizuoti pamokas. Knygos autoriai – branduolinės energetikos specialistai, turintys didelę patirtį ir nusprendė išnagrinėti avarijos detales šiame leidinyje.

Jurijus Ščerbakas, „Černobylis: dokumentinė apysaka“

Knygoje – daug faktų, informacijos, atominės elektrinės avarijos liudininkų pasakojimų. J. Ščerbakas pats vyko į nelaimės vietą, bendravo su Černobylyje dirbusiais žmonėmis, medikais ir gaisrininkais.

Ši knyga – J. Ščerbako publicistinis pokalbis apie žmogaus ir valstybės atsakomybę, ekologinę etiką.

„Černobylis vakar ir šiandien“, Juozo Kazlausko, Kęstučio Kazlausko, Juozo Prušinsko nuotraukų albumas

Tiems, kas nori ne skaityti, o išvysti fiksuotus vaizdus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt