Gyvenimas

2020.12.16 13:18

Elniai, eglutės, didžiuliai saldainiai – sostinės balkonuose toliau kuriasi šventės

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.12.16 13:18

Milžiniški saldainiai, užklydęs elnias, eglučių miškas ar jūra lempučių – taip kūrybiškai ir šviesiai vilniečiai puošia savo balkonus ir įžiebia juose šventes.

Griežtinant karantino apribojimus, vis daugiau vilniečių jungiasi prie iniciatyvos „Įžiebk Kalėdas balkone“ ir kuria šventinę nuotaiką sau bei kaimynams. Tad darbo netrūksta ir idėjos „Įžiebk Kalėdas balkone“ sumanytojui, fotografui Adui Vasiliauskui, kuris kone kasdien skraidina savo droną ir iš viršaus įamžina ryškiausius bei originaliausiai papuoštus balkonus.

„Kartais per vakarą nufotografuoju vieną ar du balkonus, o trečiadienį nufotografavau gal šešis ar septynis“, – portalui LRT.lt pasakoja jis.

Vieni savo namus puošia milžiniškais saldainiais ir kuria saldžių švenčių nuotaiką, kiti jau pasikvietė Kalėdų Senelio elnius ar įkurdino eglutes. Fotografas sako, kad prieš vykdamas fotografuoti visuomet pasiklausia vilniečių, kada, jų manymu, geriausia įamžinti pasirinktas puošmenas. „Dauguma vis tik kviečia atvykti sutemus, nes dažniausiai renkasi šventines lemputes“, – priduria fotografas.

LRT.lt primena, kad vilniečiai kviečiami originaliai dekoruoti savo balkonus ir jų nuotraukomis pasidalyti su projekto organizatoriais. Dalyvių registraciją ir kitą reikalingą informaciją galima rasti projekto svetainėje. Joje taip pat bus publikuojami įamžinti vilniečių balkonai, menininkų darbai ir patarimai, kaip puošti savo erdves, o patį įdomiausią balkoną rinks visi norintieji balsuodami portale LRT.lt.

Viešo internetinio balsavimo metu skaitytojai nuspręs, kuris balkonas bus pripažintas kaip įdomiausias, gražiausias ir šventiškiausias visame Vilniuje. Konkurso nugalėtojui atiteks nakvynė dviem asmenims viešbutyje „Pacai“ su pusryčiais didžiajame balkone.

Išpuošti balkonai – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt