Gyvenimas

2020.08.28 11:57

Interneto platybes užliejo naujoji „Macarena“: nuotaikingą šokį šoka ir vienuoliai, ir ugniagesiai

LRT.lt2020.08.28 11:57

Socialiniuose tinkluose – „YouTube“, „Instagram“, „TikTok“ ir kt. – sparčiai ėmė plisti naujas iššūkis. Ugniagesiai, medikai, net vienuoliai buriasi į kolektyvus ir šoka pagal nuotaikingą Pietų Afrikos Respublikos muzikanto Master KG ir atlikėjos Nomcebo Zikode dainą „Jerusalema“.

Oficialus nemažai muzikos apdovanojimų susižėrusio didžėjaus kurtos dainos vaizdo klipas „YouTube“ platformoje peržiūrėtas jau daugiau kaip 102 mln. kartų. Nors daina pasirodė praėjusių metų pabaigoje, po visą pasaulį ji išplito tik įpusėjus šiems metams.

Socialiniuose tinkluose plinta iššūkis: pagal naują dainą šoka ir vienuoliai, ir kariai

Manoma, jog šokis šiuo metu taip išpopuliarėjo todėl, kad puikiai dera prie susiklosčiusių aplinkybių – kadangi šokant nereikia susikibti, besilinksminantiems šokėjams pavyksta išlaikyti fizinį atstumą.

Sparčiai po interneto platybes išplitęs „Jerusalema Challenge“ (liet. „Jerusalema“ iššūkis), kalbama, prilygsta legendinei „Macarenai“ – naująjį šokį šoka visi, kas tik gali.

Nuotaikingą Afrikoje išpopuliarintą šokį sušoko ugniagesiai iš Rumunijos – atlikti nesudėtingus, tačiau judrius šokio žingsnelius jiems nesutrukdė ir sunkios uniformos.

Prie šokio prisijungė ir kiti gelbėtojai, tiksliau – gelbėtojos. Uniformuotos policijos pareigūnės „Jerusalem“ sušoko tiesiog gatvėje. Nuotaikingą reginį smalsiai stebėjo praeiviai, ne vienas jų išsitraukė mobilųjį telefoną ir pareigūnių šokį nutarė įamžinti.

Iš Europos nuotaikingus linkėjimus pasiuntė ir į šokių kolektyvą, panašu, susibūrę vienuoliai.

Nuo jų neatsilieka ir Monrealio katedros dvasininkai.

Minutėlę atsikvėpti ir pasilinksminti surado ir Keiptauno medikai. Jie, vilkėdami visą kūną dengiančias apsaugas nuo viruso, taip pat sušoko pagal nuotaikingąją „Jerusalema“.

Vienai porai „Jerusalema“ tapo ir vestuviniu šokiu. Pre jaunavedžių prisijungė ir drabužius susiderinusių pabrolių ir pamergių būrys.

Į šokių kolektyvus buriasi ir universitetų studentai, mokyklų mokiniai, nuotaikingus žingsnelius išbando ir profesionalūs šokių kolektyvai. Kai kurie vaizdo įrašai stebina profesionalumu ir primena vaizdo klipus – nufilmuoti aukštos kokybės raiška, iš paukščio skrydžio. Daugelio vaizdo įrašų peržiūrų skaičius siekia kelias dešimtis tūkstančių.

Užvedančiam šokio ritmui žmonės pasiduoda visur – paplūdimiuose, virtuvėje, mieste, kalnų peizažo apsuptyje.

Panašu, jog amžius šiam šokiui netrukdo, mat pagal „Jerusalema“ šoka ir maži, ir dideli.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt