Gyvenimas

2020.08.21 19:50

Išbandykite kitokį tinginį: Beata Nicholson siūlo pasigaminti druska pagardintus tinginio rutuliukus

LRT TELEVIZIJOS laida „Beatos virtuvė“, LRT.lt2020.08.21 19:50

„Man kartais atrodo, kad visi tradiciniai lietuviški desertai yra šiek tiek per saldūs. Kad jie galėtų atsiskleisti visu savo grožiu, jiems trūksta druskos ir gilesnio skonio“, – sako LRT TELEVIZIJOS laidos „Beatos virtuvė“ vedėja Beata Nicholson. Jūsų dėmesiui – patobulintas daugelio lietuvių pamėgto tinginio receptas.

B. Nicholson kviečia pasigaminti ne įprastos formos tinginį, o žaismingus tinginio rutuliukus. Juos ji ruošia su krekeriais ir sūdytais riešutais.

„Sausainius galima susmulkinti rankomis ar, sudėjus juos į maišelį, kočėlu. Dalį sausainių reikėtų susmulkinti beveik iki trupinių, jais apibarstysime suformuotus rutuliukus“, – sako B. Nicholson.

Beje, B. Nicholson į tinginį rekomenduoja įberti šaukštą kavos – taip gardėsis įgaus gurmaniško skonio. „Apskritai tinginys yra desertas, kurį gali pasigaminti ir vaikai, ir suaugusieji. Ne visiems patinka kava, bet jeigu norėtumėte įdėti, ji skonio nepagadintų“, – kulinarinėmis paslaptimis dalijasi laidos vedėja.

„Pagaminti paprasta, smagu ir greita, o ir valgyti skanu“, – sako B. Nicholson ir rodo, kaip pasigaminti tinginio rutuliukus.

„Tinginio rutuliukams“ reikės:

200 g sviesto;

indelis kondensuoto pieno;

250 g sūdytų krekerių;

60–80 g sūdytų kepintų žemės riešutų;

sauja džiovintų spanguolių;

3 šaukštai kakavos;

šaukštas maltos kavos (nebūtina).

Gaminimo būdas – laidos įraše:

Skaniausią lietuvių desertą Beata gardina druska: tradicinis tinginys virsta sūriais krekerių rutuliukais
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt