Gyvenimas

2019.11.20 22:13

Naujausia Juozo Statkevičiaus kolekcija – priminimas apie tikrąją aukštosios mados esmę

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2019.11.20 22:13

Aukštosios mados drabužiai neturi nieko bendro su greitu vartojimu, sako vienas ryškiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius, pristatęs naujausią savo kolekciją, skirtą 2020-ųjų pavasariui ir vasarai.

Parodų rūmuose „Litexpo“ nusidriekė 150 m. podiumas, ant kurio pristatyta naujausia dizainerio J. Statkevičiaus drabužių kolekcija. Šioje erdvėje dizaineris savo kolekciją pristatė 1991-aisiais, o taip pat lygiai prieš trejus metus, kai parodų rūmų grindys buvo nuklotos šienu, o specialiuose garduose ganėsi ožkos. Šįkart dizaineris čia pristatė kolekciją, kurios idėja yra persmelkta prabangaus patogumo ir minčių apie planetos ateitį.

„Moterys yra moterys, jos visada nori išlikti kerinčios, paslaptingos ir visada žavingos. Tai lėta mada. Aukštosios mados rūbai yra kokybiški jie gyvena ilgai ir neturi nieko bendro su greitu vartojimu.

Tikri mados kūriniai keliauja iš kartos į kartą. Juos močiutė perduoda mamai, o mama dukrai. Tai naujas požiūris šiuolaikiniame „couture“ mados kelyje. Aukštoji mada vėl atgimsta visomis savo spalvomis, išmone, subtilybėmis, rankų darbu. Tai yra aukštosios mados esmė“, – apie naujausią kolekciją pasakoja dizaineris.

Akį traukė ne tik naujos kolekcijos drabužiai, bet ir juos demonstravusios žinomos moterys – operos solistė Asmik Grigorian, teatro ir kino aktorė bei dainininkė Severija Janušauskaitė, top modeliai Julija Steponavičiūtė, Karolina Toleikytė ir kitos.

J. Statkevičiaus kolekcijos pristatymai kasmet sulaukia daugybės dėmesio, ne išimtis ir šių metų šou. „Sakykite, ką norite, bet kito tokio kaip aš nėra“, – praėjusiais metais minėdamas savo mados namų trisdešimtmetį portalui LRT.lt sakė J. Statkevičius, o skaičiuodamas 31-uosius kūrybos metus jis džiaugiasi, kad nuveikta labai daug – drabužių kolekcijos, kvepalai, pristatymai Paryžiuje kartu su pasaulio mados grandais ir kita.

„Visko neįmanoma paminėti. Man kiekviena smulkmena svarbi ir net menkiausias dalykėlis pareikalavo daug darbo, jėgų, sumanumo. Nors dažnam atrodo, viskas taip lengva. Deja, po lengvumo skraiste slypi kruvinas darbas“, – patikino Juozas.

Naujausios Juozo Statkevičiaus kolekcijos pristatymo akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt