Gyvenimas

2019.10.18 10:50

Tarp „Injekcijos“ finalininkų – ir iš užsienio sugrįžę nutekėję protai

LRT.lt2019.10.18 10:50

Laimė, Lietuvoje – greičiausias pasaulyje internetas, nes sunkiasvoriai eskizai tarsi konvejeriu plaukė iš visos Europos iki paskutinės minutės. Ne, naujokams nepritrūko paskutinės nakties. Taip, jaunimėlis kvėpuoja seniams į sprandą. Lapkričio 16-ąją 17 „Injekcijos“ finalininkų prisistatys Vilniaus geležinkelio stoty. Kai nulis baimės, taikinys – visas pasaulis.

„Paskutiniais metais konkursas „Injekcija“ gan taikliai atspindi mados užkulisių aktualijas. Be didelio noro išsiskirti iš aplinkos, vartotojas tenkinasi neblogo skonio masine produkcija, todėl unikalaus dizaino paklausa pastebimai mažėja.

Didelius jaunimo užmojus sustabdo elementarus finansų trūkumas ir nulinė valstybės parama. Nenuostabu, kad talentingiausieji išvyksta galimybių ieškoti svetur, bet ilgainiui nusėda didžiųjų korporacijų siuvyklose. Tai koks tolesnis mados dizainerio vaidmuo?“ – pranešime žiniasklaidai klausia dizainerė ir viena iš konkurso „Injekcija“ komisijos narių Sandra Straukaitė.

Šiemet sulaukta paraiškų iš 11 Europos šalių. Kai podiumų ir galimybių naujokams parodyti savo kūrybą yra vis mažiau, susidomėjimas iš užsienio kasmet pastebimai didesnis. Sugrįžta ir į užsienį nutekėję protai: didžioji dalis lietuvių finalininkų mokosi arba dirba ne Lietuvoje.

Iš keliasdešimties paraiškas pateikusių kūrėjų komisija atrinko 17 – dešimt lietuvių ir septynis užsienio dizainerius. Lapkričio 16-ąją žiūrovams savo kolekcijas pristatys Benita Klimbytė, Ekaterina Titova (Rusija), Inesa Moliušytė, Jaroslav Glazunov (Rusija), Karolinos Šekštelytės ir Gretos Poškaitės duetas, Katrin Aasmaa (Estija), Liepa Aliukaitė, Lina Misėkaitė, Reda Paula, Saimonas Tartenis, Samanta Zykaitė, Saulė Gradeckaitė, Sondre Engesæth (Norvegija), Tatyana Golubeva (Rusija), TOMMASO (Kipras), Una Berzina (Latvija) ir Vaida Voraitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt