Naujienų srautas

Gyvenimas2019.08.29 17:59

Į Karšuvos girią grįžta kurtiniai: smalsuoliai domisi, ar jie išties kurti?

žiūrėkite reportažą

Viešvilėje didėja susidomėjimas čia veisiama paukščių rūšimi – kurtiniais. Dėl to nuspręsta įrengti kurtinių stebėjimo ekspoziciją. Ją apžiūrėję smalsuoliai užduoda klausimą, ar išties kurtiniai yra kurti?

Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija prieš dešimtmetį ėmėsi vienintelio tokio projekto Lietuvoje – veisti kurtinius. Dešimtys čia išveistų šių karališkų paukščių jau paleista į šalia veislyno esančią Karšuvos girią.

„Patalpoje, kurioje įrengta kurtinių ekspozicija lankytojai turi elgtis tyliai, neliesti ekspozicijos stiklo bei nebelsti į jį, nes kurtiniai – baikštūs paukščiai. Dažnai lankytojai susidaro klaidingą įspūdį apie šiuos sparnuočius.

Matydami juos ramiai stovinčius ir nereaguojančius į aplinką, lankytojai mano, kad jie kurti. Tačiau kurtinys yra visada pasiruošęs veikti. Jeigu nutiks kas nors netikėto, jis gali pulti į apsauginį ekspozicijos stiklą ir taip susižeisti. Nuo streso jam gali net sustoti širdis“, – sakė Algis Butleris, Viešvilės gamtinio rezervato direktorius.

Anot A.Butlerio, Viešvilės gamtiniame rezervate galima ne tik apžiūrėti kurtinių ekspoziciją, bet ir susipažinti su jų veisimo ypatumais.

„Idėja veisti kurtinius kilo prieš du dešimtmečius, kai nusprendėme atgaivinti kurtinių paukščių rūšį Karšuvos girioje. Pirmieji kurtiniai 2010 metais veisimui buvo atgabenti iš Lenkijos. Dabar į laisvę išleista daugiau nei 40 šios rūšies atstovų“, – džiaugiasi A.Butleris.

Išsamiau – laidos įraše (nuo 25:38min.):

„Laba diena, Lietuva“
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi