Tuniso futbolo rinktinė po 40 metų pertraukos pasiekė pirmąją pergalę čempionate

G grupės rungtynėse Tuniso rinktinė pirmą kartą po 40 metų iškovojo pergalę pasaulio futbolo čempionate. Panamos rinktinė pirmavo po pirmojo kėlinio (1:0), tačiau iš pirmojo savo čempionato grįžta patyrusi tris pralaimėjimus iš tiek pat galimų. Galutinis rungtynių rezultatas 1:2.

Tunisas buvo pavojingas varžovas. Pirmosiose rungtynėse jie tik rungtynių pabaigoje, po antrojo Harry Kane`o įvarčio, paleido tašką iš savo rankų ir pralaimėjo rezultatu 1:2. Antrosiose rungtynėse Belgija ir Tunisas įsisuko į įvarčių mušimo lenktynes, tačiau jas laimėjo Belgija rezultatu 5:2.

Panama problemų varžovams nekėlė. Belgai pirmajame susitikime panamiečius nugalėjo 3:0, o Anglija leido Panamai kartą pasižymėti, tačiau pati mušė šešis kartus daugiau ir mačas pasibaigė rezultatu 6:1 anglų naudai. Panama pasaulio čempionate kovoja pirmą kartą.

Susitikimą rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas iš Bahreino – Nawafas Shukrallas.

Žaidimo pradžia buvo aktyvi. Abi komandos turėjo kelias progas mušti į vartus, tačiau situacijos nebuvo pavojingos. Per pirmąsias 5-ias minutes komandos atliko po vieną baudos smūgį.

6-ą minutę pirmąją pavojingą ataką surengė Tuniso rinktinė. Naimas Sliti prie Panamos vartų perdavė kamuolį Fakhreddine Ben Youssefui, tačiau kamuolį sugavo Panamos rinktinės vartininkas Jaime Penedo.

Prasidėjus 15-ai minutei, žaidimo tempas nesumažėjo, tačiau pavojingų atakų beveik nebuvo, kelis kartus kamuolį iš tolo smūgiavo abiejų rinktinių žaidėjai, vis dėlto visi smūgiai skriejo aplink vartus.

Panamos rinktinei buvo sunku nusivaryti kamuolį į Tuniso aikštės pusę. Tunisiečiai buvo užgulę Panamos vartus. 20-ą minutę Yassine Meriahas galva siuntė kamuolį į vartus. Jį sugavo vartininkas.

33-ą minutę po baudos smūgio prie Tuniso vartų kilo sumaištis. Kelis kartus kamuolį į vartus paleido Panamos rinktinės žaidėjai, tačiau visus smūgius tunisiečiai blokuodavo, kol galiausiai Jose Luisas Rodriguezas paleido kamuolį į vartus. Prieš patekdamas į tinklą kamuolys dar palietė Yassine Meriahą, dėl to tai dar vienas įvartis šiame čempionate į savus vartus. Rezultatas 1:0.

Po smūgio į vartus, Afrikos atstovai pradėjo kurti pavojingesnes atakas prie Panamos vartų. Tačiau smūgiai būdavo netikslūs.

44-ą minutę tunisietis Ferjani Sassi gavo pirmają šių rungtynių geltoną kortelę, nes neleistinai griovė į greitą ataką pasileidusį J. L. Rodriguezą.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 2 minutes. Per šį laiką Tuniso žaidėjai surengė tikriausiai pavojingiausią ataką prie Panamos vartų, tačiau vartinikas atrėmė du smūgius ir tada kamuolys buvo išmuštas į užribį.

Abi komandos antrąjį kėlinį pradėjo pasikeitusia sudėtimi. Panamos rinktinėje, Haroldas Cummingsas pakeitė Gabrielį Torresą, Tuniso – Anice Badri keitė geltoną kortelę gavusį F. Sassi.

51-ą minutę W. Khazri perdavimą gavęs Fakhereedine Ben Youssefas paleido kamuolį į vartus. Rezultatas 1:1. Iškart po to, po Panamos rinktinės klaidos, tunisiečiai galejo pelnyti dar vieną įvartį, tačiau šį kart vartininkas atrėmė smūgį. Po šio epizodo medicininės pagalbos prireikė Romanui Torresui. Jis negalėjo tęsti rungtynių, dėl to buvo pakeistas Luisu Tejada.

AFP/Scampix nuotr.

62-ą minutę Panamos žaidėjai pasileido Tuniso vartų link, tačiau vartininkas Aymenas Mathlouthi pasiaukojančiai atrėmė smūgį veidu. Po šio epizodo jam prireikė medikų pagalbos, tačiau rungtynes tęsti jis galėjo. Svarbu paminėti, kad, jeigu jis nebūtų galėjęs toliau žaisti, vartininku tektų būti vienam iš aikštės žaidėjų, nes kiti du Tuniso vartininkai jau traumuoti ir negali žaisti.

Panamos vartininkas 66-ą minutę išbėgo iš vartų, kad atremtų Oussama Haddadi smūgį, tačiau užuot mušęs į vartus, jis perdavė kamuolį W. Khazri, kuris pelnė antrąjį Tuniso įvartį. Vartininkas šioje situacijoje nieko padaryti negalėjo. Rezultatas 1:2.

71-ą minutę tunisietis Anice Badri gavo geltoną kortelę.

Po minutės kamuolys atsidūrė Afrikos atstovų vartų tinkle, tačiau įvartis nebuvo užskaitytas, nes prieš tai teisėjas dėl pražangos sustabdė žaidimą.

77-ą minutę atliktas dar vienas keitimas Tuniso komandoje. N. Sliti buvo pakeistas Ahmedu Khalilu. Iškart po to pirmoji geltona kortelė parodyta Panamos žaidėjui. Ricardo Avila bandydamas perimti kamuolį užlipo varžovui ant kojos.

Po trijų minučių geltoną kortelę gauna kitas Panamos žaidėjas Gabrielis Enrique Gomezas. Po šio epizodo buvo atliktas paskutinis Panamos keitimas. R. Avila buvo pakeistas Abdiel Arroyo.

89-ą minutę Tuniso rinktinėje atliktas paskutinis keitimas. Įvartį pelniusį W. Khazri pakeitė Bassemas Srarfi.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 5 minutes. Per jas Panamos futbolininkai bandė išlyginti rezultatą, 2-ą pridėto laiko minutę tunisietis Ghailene Chaalali gavo geltoną kortelę. Po šio epizodo Anibalas Godoy smūgiavo į Tuniso vartus, bet kamuolys skriejo šalia skersinio.

Teisėjas užfiksavo Afrikos atstovo pražangą ir buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau vartininkas sugavo kamuolį, vis dėlto vartų link pasileidęs Luisas Tejada nespėjo sustoti ir užlipo vartininkui ant rankos. Dėl šio epizodo jis gavo geltoną kortelę. Vartininkui į žaidimą gražinus kamuolį teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą įtvirtindamas rezultatą 1:2.

Geriausiu rungtynių žaidėju buvo paskelbtas F. B. Youssefas.

Panama – Tunisas 1:2

33` [1:0] Yassine Meriah (į savo vartus)

51` [1:1] Fakhereedine Ben Youssef

66` [1:2] Wahbi Khazri