Brazilijos futbolo rinktinė neturėjo problemų su serbais

Serbijos rinktinė nepasipriešino brazilams ir pralaimėjo rezultatu 0:2 (0:1). E grupėje Brazilijos rinktinė išliko pirmoje vietoje ir aštuntfinalyje susitiks su Meksikos rinktine.

Kitoje E grupės dvikovoje Šveicarija rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 sužaidė su Kosta Rika. Šveicarija aštutfinalyje susitiks su Švedijos rinktine, kuri trečiadienį palaužė meksikiečius.

Brazilijos rinktinei šiame susitikime užteko lygiųjų ir jie su 5 taškais galėjo žygiuotų toliau. Pirmosiose grupės rungtynėse kiek netikėtai brazilai 1:1 sužaidė su Šveicarijos rinktine, bet jie atsitiesė rungtynėse prieš Kosta Riką. Šio mačo galutinis rezultatas buvo 2:0.

Serbijos rinktinė laimėjo pirmąsias rungtynes prieš Kosta Riką 1:0, vienintelį įvartį tada įmušė Aleksandras Kolarovas. Antrosiose rungtynėse – nesėkmė. Serbijos rinktinė tada 1:2 pralaimėjo Šveicarijai. Verta paminėti, kad tuomet dar užvirė ginčas dėl šveicarų rinktinės žaidėjų po įmuštų įvarčių rodytų gestų, kurie, kaip teigia serbai, buvo politizuoti. O Serbijos treneris Mladenas Krstajičius po rungtynių teigė, kad rungtynių teisėjas vokietis turėtų būti teisiamas Hagoje. Treneris vėliau buvo nubaustas pinigine bauda.

Po tokių karštų aistrų Serbijos rinktinė į kitą etapą būtų patekusi tik tuo atveju, jei būtų nugalėjusi brazilus arba, sužaidus lygiosiomis, jie turėjo tikėtis Kosta Rikos pergalės prieš Šveicariją, tačiau nemažu įvarčių skirtumu.

Neymaras, AFP/Scanpix nuotr.

Brazilijos rinktinėje nepasirodė du traumas patyrę žaidėjai – Danilo ir Douglas Costa. Serbijos rinktinėje traumų nebuvo.

Serbija (įskaičiuojant ir Jugoslavijos laikotarpį) su Brazilija žaidė 19 kartų – laimėjo 2 kartus, o pralaimėjo 10.

Brazilai per pastaruosius 7 susitikimus pasaulio čempionate su Europos komandomis buvo laimėjusi tik kartą – 2014 metais prieš Kroatiją rezultatu 3:1.

Rungtynes rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Šių rungtynių teisėjas – iranietis Alireza Faghani.

Brazilijos rinktinės startinė sudėtis tokia pati kaip ir buvo rungtynėse su Kosta Rika.

Serbijos rinktinėje – trys pakeitimai: Branislavą Ivanovičių, Zoraną Tošičių ir Luką Milivojevičių pakeitė Milošas Veljkovičius, Nikola Milenkovičius ir Ademas Ljajičius.

Prieš rungtynes darnus Brazilijos sirgalių choras sugiedojo šios šalies himną.

Pirmosiomis minutėmis aktyviau žaidė Brazilijos futbolininkai, tačiau greitų atakų metu jie du kartus iš eilės atsidūrė nuošalėje. Per pirmąsias 5-ias minutes 69 proc. laiko su kamuoliu praleido Brazilijos futbolininkai.

9-ą minutę Brazilijos futbolininkas Marcelo paprašė keitimo, nes negali toliau tęsti rungtynių dėl traumos. Prieš tai šį žaidėja du kartus partenkė Serbijos futbolininkai. 10-ą minutę Marcelo pakeistas Felipe Luisu.

Po keitimo Brazilijos futbolininkai atrodė pasimetę ir nesurengė tokių aštrių atakų. Serbijos rinktinė žaidė kietai ir nevengė griauti brazilų.

18-ą minutę brazilai surengė potencialiai gerą ataką, kai į priekį pasileido Phillppe Coutinho, tačiau iš aikštės gilumos atsiųstą kamuolį sugavo Serbijos rinktinės vartininkas Vladimiras Stojkovičius.

Pirmajam kėliniui įpusėjus beveik visiškai išsilygino kamuolio valdymas, o ir pačių rungtynių tempas stipriai sumažėjo, pradėjo vyrauti gynybinio tipo žaidimas.

25-ą minutę gražią kombinaciją sukūrė Gabrielis Jesusas, kuris kamuolį perdavė Neymarui, o jis mušė į vartus, tačiau smūgis buvo šiek tiek netkslus. Tiesa, G. Jesusas liko gulėti ant vejos, jam prireikė medicininės pagalbos. Kaip paaiškėjo pakartojimo metu, jam ant pėdos užmynė serbas Sergejus Milenkovičius–Savičius.

Nepaisant to, kad [rieš tai jam reikėjo medicininės pagalbos, G. Jesusas 29-ą minutę galėjo pelnyti įvartį, tačiau uždelsė spirti kamuolį ir Serbijos rinktinės žaidėjas blokavo smūgį.

32-ą minutę A. Ljajičius griovė Neymarą. Už tai serbas gavo geltoną kortelę, tačiau Serbijos rinktinės treneris pasipiktino šiuo sprendimu ir reiškė savo pasipiktinimą linijos teisėjui.

Įvartis! 36-ą minutę P. Coutinho atidavė perdavimą iš aikštės gilumos priekyje buvusiam Paulinho. Jis, atsidūręs prieš vartus, permetė kamuolį per jį ir kamuolys įsirideno į tuščius vartus. Rezultatas 0:1

Serbijos rinktinės atakos dažniausiaibuvo  nutraukiamos Brazilijos rinktinės gynybos. Jokių aštresnių atakų jie nesukūrė.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos dvi minutės. 41-ą minutę Neymaras atliko suktą smūgį, kuris lėkė virš vartų. Pirmojo kėlinio pabaigoje išryškėjo tendencija, kad Serbijos rinktinė kamuolius dažniausiai prarasdavo dar aikštės viduryje. Antrajame kėlinyje busvo stengiamasi šią problemą taisyti.

Brazilija pirmajame kėlinyje dominavo. Jie 58 proc. laiko praleido su kamuoliu. Taip pat per pimąjį kėlinį buvo atlikti 2 smūgiai į vartus, o abu juos atliko brazilai.

Antrasis kėlinys prasidėjo intensyviai ir agresyviai. Jau 48-ą minutę G. Jesusą griovė Nemanja Matičius. Jis už pražangą gavo geltoną kortelę.

Serbijos rinktinės žaidime trūko kokybės, tačiau jie apsigindavo nuo Brazilijos atakų, o kartais Brazilija užmigdavo gynyboje. 56-ą minutę brazilas Miranda vos neįsimušė į savo vartus. Iš karto po ųionesusipratimo Neymaras išbėgo į greitą ataką, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas, o po kampinio pavojingos situacijos brazilai nesukūrė.

60-ą minutę šansas Serbijos rinktinei lyginti rezultatą! Brazilijos vartininkas Allisonas nevykusiai smūgiavo kamuolį ir jis nukrito priešais serbą Aleksandrą Mitrovičių, tačiau jo serbo smūgį į vartus atrėmė Thiago Silva, o po to kamuolį stipriai sugavo vartininkas. Po šio epizodo Serbijos rinktinės žaidėjai užgulė Brazilijos vartus ir brazilams teko sukaupti visas savo pajėgas gynyboje, kad nebūtų praleistas įvartis.

Dar vienas šansas A. Mitrovičiui. 65-ą minutę jis smūgiavo galva į vartus, tačiau Allisonas gelbėjo Brazilijos rinktinę ir sugavo kamuolį.

66-ą minutę Brazilijai įvartį įmušusį Paulinho pakeitė Fernandinho. Įtampa rungtynėse tik augo.

Antrasis įvartis į Serbijos vartus krito 68-ą minutę. Neymaras pakėlė kampinį, o galva kamuolį į vartus kamuolį siuntė T. Silva. Tiesa, A. Mitrovičius teigė, kad brazilas Miranda prasižengė baudos aikštelėje, tačiau teisėjas to neužfiksavo.

Po kelių minučių Filipe Luisas leido kamuolį iš toli į Serbijos vartus, tačiau vartininkas buvo vietoje.

Pirmasis keitimas 75-ą minutę buvo atliktas Serbijos komandoje – Ademą Ljajičius buvo pakeistas Andrija Živkovičiumi.

Antrasis įvartis į serbų vartus juos palaužė. Jie nebeturėjo progų pulti, o Brazilija mėgavosi žaidimu.

Paskutinis keitimas 80-ą minutę buvo atliktas Brazilijos rinktinėje – Coutinho buvo pakeistas Renato Augusto, o po dviejų minučių Serbijos rinktinėje Filipą Kostičių pakeitė Nemanja Radonjičius.

86-ą minutę Neymaras bandė įmušti įvartį pakartodamas Paulinho taktiką, kai kamuolys permetamas per vartininką, tačiau šį kartą V. Stojkovičius pasimokė ir atrėmė smūgį. Kėlinio pabaigoje Serbija nebekūrė puolimo planų, o tiesiog egzistavo rungtynėse.

Paskutinį keitimą Serbijos strategas atliko 89-ą minutę A. Mitrovičių pakeitė jaunasis Luka Jovičius.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 3 minutes. Neymaras net paskutinėmis minutėmis nebuvo nusiteikęs dalintis kamuoliu ir norėjo įmušti įvartį, tačiau jam tai nepavyko.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas Paulinho.

Serbija – Brazilija 0:2

36` [0:1] Paulinho

68` [0:2] Thiago Silva