Meksikos rinktinė beveik aštuntfinalyje – įveikta ir P. Korėja

Pietų Korėjos rinktinė paskutinėmis rungtynių minutėmis kilo į mūšį, tačiau rezultatu 1:2 (0:1) vis tiek pralaimėjo Meksikos rinktinei. Pietų Korėja pirmąjį įvartį įmušė jau per pridėta antrojo kėlinio laiką. Meksikos rinktinė dabar turi 6 taškus ir bent iki Vokietijos – Švedijos susitikimo tapo F grupės lydere.

Pietų Korėja išlaiko tik teorinius šansus patekti toliau.

Meksika vieną svarbiausių savo pergalių pasiekė pirmosiose pasaulio čempionato rungtynėse, kai nugalėjo lyderiais vadintus vokiečius ir į kišenę įsidėjo svarbius 3 taškus. Šis laimėjimas taip pat meksikiečiams turėjo suteikti psichologinių jėgų, o ir istoriškai šis susitikimas Meksikos rinktinei buvo palankus, nes ji dar niekada pasaulio čempionate nebuvo pralaimėjusi Azijos komandai.

Pietų Korėja negalėjo pasigirti pasiekimais, susitikime su Švedija ji neįmušė nė vieno įvarčio ir nelaimėjo septynių pasaulio čempionato susitikimų iš eilės, todėl norėdama įveikti Meksiką jai reikėjo geriau pasirodyti ir gynyboje, ir puolime.

Rungtynes rinktinės pradės tokiomis sudėtimis:

Meksikos rinktinėje – vienintelis pakeitimas nuo praėjusių rungtynių. Edsonas Alvarezas pradėjo rungtynes, o su vokiečiais žaidęs Hugo Ayala liko ant suoliuko.

Pietų Korėjos sudėtyje treneris Shinas Tae-Youngas nusprendė atlikti du pakeitimus – Koo Ja-Cheolas ir Parkas Joo-Hoo liko sėdėti ant suolo, juos pakeitė Ju Se-Jongas ir Kim Min-Woo.

Mačo teisėjas serbas Miloradas Mazičius Rostovo arenoje paskelbė rungtynių pradžią. Susitikimo pradžia buvo apylygė, vyravo gynybinio tipo futbolas.

Pietų Korėjos žaidėjai stabdė Pietų Amerikos atstovus pražangomis, tokia gynybinė taktika veikė ir per pirmąsias 10 minučių Nė viena komanda nesukūrė pavojingų situacijų,

13-ą minutę meksikietis Hirvingas Lozano stabdė pakankamai pavojingą Pietų Korėjos ataką ir po susidūrimo su priešininku liko gulėti ant žolės, tačiau keitimo ar medicininės pagalbos futbolininkui neprireikė. Per pirmąsias 15 minučių Pietų Korėjos rinktinė gavo 8 baudas, o Meksika – tik vieną.

Per 20 minučių žaidimo net 70 proc. laiko su kamuoliu buvo Meksikos rinktinė. 21-ą minutę Son Him-Minas smūgiavo į vartus, tačiau jo smūgį blokavo meksikiečiai. Iš karto po to prie Meksikos vartų kampinį kėlė Pietų Korėjos žaidėjai. Ki Sung-Yeungas nukreipė galva kamuolį į vartus, tačiau Meksikos rinktinės vartininkas Guillermo Ochoa smūgį atrėmė.

24 minutę Jang Hyun-Soo savo baudos aikštelėje lietė kamuolį ranka ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį į Pietų Korėjos vartus. 26-ą minutę Carlosas Vela realizavo baudinį, tuo metu vartininkas Cho Hyunas-Woo pasirinko šokti į priešingą pusę nei lėkė kamuolys. Pietų Korėja atsiliko 0:1. Tai buvo pirmasis Meksikos rinktinės realizuotas 11 m. baudinys nuo 2010 metų birželio 11 dienos.

Įdomu tai, kad tai buvo jau keturioliktas11 m. baudinys čempionate Rusijoje, o Brazilijoje prieš ketverius metus per visą čempionatą iš viso buvo skirta 13 baudinių (neskaičiuojant baudinių, muštų baudinių serijose).

Pietų Korėjos rinktinė po 11 metrų baudinio išlaikė savo žaidimo tempą tokį patį, koks buvo ir prieš baudinį. Korėjiečiai rengė greitas kontratakas, kurios dažniausiai baigdavosi nesėkmingu smūgiu vartų link.

43-ą minutę H. Lozano apsuptas trijų korėjiečių sugebėjo apsivaryti aplink juos kamuolį ir smūgiavo, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėta viena minutė, kadangi žaidimo stabdymų kėlinyje beveik nebuvo. Jau besibaigiant pridėtam laikui, Moon Seon-Minas prasižengė stabdydamas C. Vela, tačiau baudos smūgio įvarčiu paversti nepavyko, o teisėjas švilpimu paskelbė pirmojo kėlinio pabaigą.

Pirmajame kėlynyje daugiau laiko kamuolį valdė Meksikos žaidėjai (65 proc.), tačiau daugiau smūgių vartų link atliko Pietų Korėjos futbolininkai – 8 (Meksika – 5). Vis dėlto į vartų plotą daugiau smūgių atliko Meksika (3), o priešininkai – 2.

Antrasis kėlinys prasidėjo taip pat kaip pirmasis. Abi komandos laikosi savo gynybinio plano. 50-ą minutė H. Lozano pabandė savo laimę smūgiuojant iš toli, tačiau kamulys skriejo stipriai virš vartų. Po penkių minučių pavojingą ataką surengė korėjiečiai, tačiau kamuolį blokavo Meksikos rinktinės saugai. Pietų Korėjos komanda prašė fiksuoti žaidimą ranka, tačiau šie prašymai nebuvo patenktinti.

Meksikos sirgalių stadione buvo žymiai daugiau, nes kiekvienas korėjiečių prisilietimas prie kamuolio antrajame kėlynyje palydimas švilpimu. 56-ą minutę Ki Sung-Yuengas stipriai smūgiavo kamuolį į vartus, tačiau jį ne visiškai sėkmingai atrėmė G. Ochoa.

Pietų Korėja ir toliau laikėsi taktikos kietai prasižengti prieš priešininkus. Kimas Young-Gwonas gavo geltoną kortelę. 58-ą minutę Andresas Guardado smūgiavo į vartus, tačiau Pietų Korėjos vartininkas aukštai pašoko ir išmušė kamuolį į užribį.

Nuo 60 minutės futbolas pasidarė atviresnis, buvo sukuriama daugiau pavojingų atakų prie abiejų rinktinių vartų. 63 minutę antrąją geltoną kortelę rungtynėse gavo Pietų Korėjos žaidėjas Lee Youngas. Tai antroji geltona kortelė šiandienos žaidime jo rinktinei.

Pirmasis keitimas 64-ą minutę taip pat buvo atliktas Pietų Korėjos komandos gretose Ju Se-Jongas buvo pakeistas Lee Seung-Woo. Iš karto po dviejų minučių po H. Lozano perdavimo Chicharito įmušė antrąjį įvartį Meksikos rinktinei. Tai jau 50 futbolininko įvartis atstovaujant Meksikos rinktinei.

Po sėkmingo epizodo Meksikos rinktinėje buvo atliktas pirmasis keitimas. Kapitonas A. Gueardodo buvo pakeistas Rafaeliu Marquezu, o 71 minutę H. Lozano buvo pakeistas Jesusu Manueliu Corona.

Pietų Korėjos futbolininkai meksikiečius stabdė šiurkščiai prasižengdami ir rinkosi geltonas korteles. L. Seung-Woo prasižengė prieš Miguelį Layuną.

75-ą grubią klaidą prie savo vartų padarė meksikiečiai, kai J. Alvarezo perdavimą G. Ochoa perėmė Ki Sung-Yuengas, tačiau korėjiečiai nesugebėjo įmušti. Po dviejų minučių atlikti keitimai abejose komandose – Meksikos rinktinėje 11 m. baudinį įmušusį C. Vela pakeitė Giovani dos Santosas, o Pietų Korėjos gretose Mooną Seon-Miną pakeitė Jungas Woo-Youngas.

Ketvirtą geltoną kortelę Pietų Korėjos rinktinėje gavo Jungas Woo-Youngas, tuo metu tribūnos Meksikos sirgaliai jau šventė savo rinktinės pergalę.

84-ą minutę paskutinį keitimas atliktas korėjiečių gretose. Kim Min-Woo buvo pakeistas Hongu Chulu.

Pietų Korėjos rinktinė nesiliovė bandžiusi įmušti įvartį. 88 minutę iš toli smūgį atliko Son Heung-Minas, tačiau kamuolys skriejo gerokai virš vartų.

Teisėjas prie antrojo kėlinio nusprendė pridėti 5 minutes. Antrąją pridėto laiko minutę S. Hueng-Minas spyrė kamuolį iš toli, o G. Ochoa griūdamas nespėjo atremti į vartus skriejusio kamuolio ir jis atsidūrė vartų tinkle. Per likusį laiką Pietų Korėjos žaidėjai kilo į paskutinį mūšį, tačiau išlyginamojo įvarčio nespėjo įmušti.

Meksikos rinktinė visas rungtynes daugiau laiko praleido su kamuoliu (58 proc.), tačiau smūgių vartų link arliko Pietų Korėjos žaidėjai (17), o Meksikos rinktinė jų atliko 13. Į vartų plotą antrame kėlinyje korėjiečiai taip pat atliko daugiau smūgių (6) nei meksikiečiai (5).

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas Chicharito.

Pietų Korėja – Meksika 1:2

26` [0:1] Carlos Vela (11 m. baudinys)

66` [0:2] Chicharito

93` [1:2] Son Hueng-Min