Vėlyvas šveicarų įvartis privertė pasiduoti emocijų netramdžiusius serbus

Kaliningrade pliaupęs lietus bent kažkiek gesino aikštėje kilusias emocijas, tačiau jos vėl prapliupo baigiantis pagrindiniam dvikovos laikui. Tuomet nuo varžovų globos pabėgęs šveicaras Xherdanas Shaqiri smeigė įvartį į Serbijos rinktinės vartus ir tiesiog nusiplėšė marškinėlius nuo savo kūno. Jis šiuo puikiu spurtu išgelbėjo savo rinktinę nuo itin nepavydėtinos situacijos prieš prasidedant paskutinėms grupės rungtynėms – dabar pergalė rezultatu 2:1 (0:1), o likimas – vėl savo rankose.
Xherdanas Shaqiri, Reuters/Scanpix nuotr.

Tiek serbai, tiek šveicarai neblogai pradėjo šias pasaulio pirmenybes. Serbijos futbolininkai įveikė Kosta Rikos rinktinę, o puikią gynybą pademonstravę šveicarai sužaidė lygiosiomis su Brazilijos komanda. Dabar Kaliningrade abi komandos aiškinasi, kuri iš jų turės geresnes pozicijas kovoje dėl vietos kitame etape prieš prasidedant paskutiniam rungtynių ratui grupių etape.

Jei serbai būtų pasiekę pergalę, jie būtų užsitikrinę vietą kitame etape, o tai buvo itin svarbu, nes paskutinėse grupės rungtynėse jų lauks Brazilijos ekipa.

Serbijos ir „Roma“ gynybos ramstis bei pirmose Serbijos rungtynėse vienintelį įvartį pelnęs Aleksandras Kolarovas teigė, kad jo komanda yra pajėgi prasimušti į kitą turnyro pirmąkart nuo 1998 metų pirmenybių.

„Labai svarbu, kad mes gautume tuos tris taškus, tačiau niekas nebaigta ir laukia itin sunkios rungtynės“, – prieš dvikovą teigė 32-ejų gynėjas.

A. Kolarovas, SIPA/Scanpix nuotr.

Jo komandoje tokie talentai kaip Nemanja Matičius ir kylanti futbolo žvaigždė 23-ejų saugas Sergejus Milinkovičius-Savičius, kurio nepatekimas į komandą, manoma, kainavo darbą ekipą į pasaulio čempionatą atvedusiam Slavoljubui Muslinui. Šios klaidos dabartinis komandos vairininkas Mladenas Krstajičius jau nebedaro.

Primename, kad penktadienį jau buvo sužaistos vienerios E grupės rungtynės, kuriose brazilai palaužė Kosta Rikos rinktinę.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Palyginus su pirmosiomis rungtynėmis, Šveicarijos ekipa dvikovą pradėjo tokia pat sudėtimi.

Serbijos rinktinės sudėtyje – vienas pasikeitimas: vietoj Ademo Ljajičiaus rungtynes pradėjo Filipas Kostičius

Rungtynių teisėjas – vokietis Felixas Brychas.

Labai aktyviai rungtynes pradėję serbai tikslą pasiekė jau 5-ą minutę, kai Dušanas Tadičius iš aikštės krašto kamuolį perdavė į baudos aikštelę, o Aleksandras Mitrovičius galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Per pirmas 15-ą minučių šveicarai net kamuolį kontroliavo net 61 proc. laiko, tačiau neatliko nei vieno smūgio į vartų plotą – abu smūgiai skriejo prie vartų. Tuo metu įvartį pelnę serbai buvo atlikę net du smūgius į vartų plotą.

Kiek aprimus įvykiams aikštėje ir prabėgus pirmam pusvalandžiui puikią progą turėjo 62 proc. kamuolį kontroliavę šveicarai. Blerimas Dzemailis iš itin arti pamėgino pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau puikiai čia sužaidė Serbijos rinktinės vartininkas Vladimiras Stojkovičius, kuris kamuolį pasiuntė už galinės linijos.

Ricardo Rodriguezo realizuotas kampinis didesnės grėsmės nesukėlė.

33-ią minutę prieš Fabianą Schaerį prasižengęs Sergejus Milinkovičius-Savičius užsidirbo geltoną kortelę.

Dar už šešių minučių Luka Milivojevičius buvo įspėtas už kietą pražangą.

42-ą minute Dušanas Tadičius kamuolį pasiuntė į baudos aikštelę, tačiau šio perdavimo niekas „neuždarė“.

Jau pačioje kėlinio pabaigoje Nemanja Matičius galingu smūgiu išmėgino varžovų vartininką, tačiau šis smūgis skriejo virš vartų. Čia pat už kietą pražangą jis gavo geltoną kortelę.

Per pirmąjį kėlinį serbai triskart smūgiavo į vartų plotą (šveicarai – 1), o 6 smūgiai skriejo prie varžovų vartų (šveicarų – 4). Tačiau kamuolį kur kas ilgiau kontroliavo serbai – 63 proc. laiko.

Per ilgąją pertrauką šveicarų gretose buvo atliktas vienas keitimas – Harisą Šeferovičių pakeitė Mario Gavranovičius.

Gerai pradėję antrąją rungtynių pusę šveicarai jau 52-ą minutę pasiekė savo – Granitas Xhaka tolimu bei itin galingu smūgiu įsūdė kamuolį į vartus.

Sužaidus beveik valandą puikiai varžovų išvengęs Xherdanas Shaqiri įspūdingu smūgiu pataikė į virpstą. Šveicarai kamuolį kontroliavo 62 proc. laiko.

64-ą minutę buvo atliktas pirmasis keitimas Serbijos rinktinės gretose – Filipą Kostičių pakeitė Ademas Ljajičius.

Likus žaisti 20 minučių – jau puiki serbų ataka. Aleksandras Kolarovas atliko puikų perdavimą per visą baudos aikštelę, tačiau šios progos niekas „neuždarė“.

Čia pat šveicarų keitimas ir ataka. Pirma Blerimą Dzemailį pakeitė Breelas Embolo. Kiek vėliau Mario Gavranovičius išsiveržė vienas prieš vartininką, tačiau nepataikė į vartus. Čia pat buvo užfiksuota nuošalė.

Likus žaisti dešimt minučių – antrasis keitimas Serbijos rinktinės gretose: Luką Milivojevičių pakeitė Nemanja Radonjičius. Čia pat ir šioks toks sąmyšis prie serbų vartų, tačiau visi kilę gaisrai buvo užgesinti. Panašu, kad šveicarai kylo į lemiamą šturmą.

Jie kėlė kampinį ir galėjo sukurti kažką po šios standartinės situacijos, tačiau visi jų smūgiai atsimušė į Serbijos gynybos sieną.

Po nenusisekusio jau Serbijos kampinio geltona kortele už kalbas buvo nubaustas įvartį pelnęs A. Mitrovičius.

Čia pat netikėtumas! Jau baigiantis pagrindiniam laikui Xherdanas Shaqiri pabėgo nuo varžovų gynėjų blogos ir likęs vienas prieš vartininką pasiuntė kamuolį į vartus. Nusiplėšęs marškinėlius džiaugsmo netramdęs šveicaras už tai buvo nubaustas geltona kortele.

Šveicarijos futbolininkai kamuolį kontroliavo 58 proc. laiko, 5 kartus smūgiavo į varžovų vartų plotą (serbai – 3), o 8 jų smūgiai skriejo prie vartų (serbų – 7).

Po šių rungtynių Šveicarijos rinktinė su 4 taškais įsitvirtino antroje ir itin pasilengvino savo padėtį prieš paskutines rungtynes su Kosta Rika.

Serbija – Šveicarija 1:2

5` [1:0] Aleksandar Mitrovic

52` [1:1] Granitas Xhaka

89` [1:2] Xherdan Shaqiri