Eismas

2018.10.01 23:00

D. Trumpas gavo naują prezidentinį limuziną

lrytas.lt 2018.10.01 23:00

JAV prezidentui Donaldui Trumpui koncernas „General Motors“ paruošė išskirtinę transporto priemonę, kuri dėl apsaugos priemonių labiau primena tanką, o ne lengvąjį automobilį. 

Išliko markė ir pavadinimas

„Cadillac“ atstovai šią naujieną komentavo itin atsargiai. Anot jų, duomenys viešai neatskleidžiami.  Naujos kartos šarvuotas prezidentinis limuzinas ir toliau bus vadinamas „Žvėrimi“ (angl. „The Beast“).

Su unikaliu naujuoju „Cadillac“ automobiliu D. Trumpas viešumoje pirmą kartą pasirodė rugsėjo mėnesį Niujorke vykusioje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Korteže važiavo ir identiškas antrasis toks limuzinas.

„General Motors“ laimėjo prezidentinio transporto konkursą, kurio vertė siekia 15,8 mln. dolerių (13,6 mln. eurų) ir nuo 2014 iki 2017 metų tobulino naujos kartos limuziną.

JAV prezidentai „Cadillac“ limuzinais važinėja nuo devintojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pradžios.  Ankstesnė automobilio versija debiutavo 2009 metų sausį – dar prieš tai, kai Barackas Obama įsikraustė į Baltuosius rūmus. 

Reuters/Scanpix nuotr.

Neįtikėtina salono apsauga

Limuzino salone gali tilpti 7 keleiviai, o prezidento sėdynę dengia ne odiniai apmušalai – vietoje jų panaudotas tamsiai mėlynos spalvos audinys.  Tarp jo ir likusių sėdimų vietų viduje įrengtas sulankstomas staliukas. 

Skelbiama, kad kėbulo šarvų sluoksnio storis siekia 20 centimetrų, o automobilio durys sveria tiek pat, kiek ir „Boeing 757“ lėktuvo.

Neperšaunami stikliai šiek tiek plonesni – jų apimtis siekia „tik" 12 centimetrų.  Techniniai duomenys neatskleidžiami, tačiau specialistų vertinimu, automobilio svoris siekia nuo 7 iki 9 tonų.

„Cadillac“ taip pat apautas aukšto profilio padangomis, kurios savo dydžiu panašios į autobuso. Sunkus limuzinas gali važiuoti net jei jose nėra oro.

Salonas visiškai izoliuotas nuo išorės, todėl keleiviai gali nesibaiminti cheminės atakos.  Stipraus smūgio atveju taip pat išsiskleistų specialios putos, kurios apimtų visą degalų baką ir leistų išvengti gaisro ar sprogimo. 

Reuters/Scanpix nuotr.

Naudoja specialų lėktuvą

„Žvėries“ transportavimui JAV slaptoji tarnyba naudoja atskirą lėktuvą „C-17 Globemaster“.

Jame į planuojamą prezidento vizito vietą gabenami du identiški limuzinai ir stipriai šarvuotas „Chevrolet Suburban“ visureigis.

Pastarajame automobilyje įrengtas mobilusis ryšių centras.