Naujienų srautas

Eismas2018.08.13 10:21

„Smiltynės perkėla“: per Žolinę laukiama rekordinio keleivių skaičiaus

LRT.lt 2018.08.13 10:21

Liepą ir rugpjūtį į Smiltynę besikeliančiųjų srautas išaugantis du tris kartus, per Žolinę dar labiau suintensyvės – laukiama rekordinio poilsiautojų skaičiaus, todėl keltai dirbs maksimaliu pajėgumu, rašoma pranešime spaudai. Vien šiemet atlikta jau 14 tūkst. reisų ir tai yra 14 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.

Per šventines dienas, ilguosius savaitgalius besikeliančiųjų keltais į Smiltynę srautas išauga du ir daugiau kartų, todėl ir ši savaitė bus ne išimtis. Jau pirmadienį pastebimas gerokai išaugęs automobilių srautas, o didžiausio poilsiautojų antplūdžio į Smiltynę laukiama antradienį ir trečiadienį.

„Naujojoje perkėloje, kur keliami automobiliai, dažniausiai srautai suintensyvėja nuo 10 val. ryto ir tokie išlieka iki maždaug 13-14 val. iš Klaipėdos pusės. Įprastomis dienomis tenka šiek tiek palaukti, tačiau šventinėmis šis laikas gali pailgėti, todėl poilsiautojų prašome būti kantresniais. Norintiems nepakliūti į spūstis, rekomenduojame vykti iki 10 val. arba jau po pietų“, – sako AB „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Savaitgalį – 18 ir 19 dienomis – taip pat prognozuojamas intensyvus automobilių srautas iš Smiltynės į Klaipėdą, kai žmonės ruošis keliauti namo. Patariama kelionės laiką atgal planuoti iš anksto, pavyzdžiui, išvykti anksčiau.

2018-ieji – rekordiniai metai besikeliančiųjų skaičiumi

Keletą pastarųjų metų stebimi augantys keleivių srautai į Smiltynę. Šiemet atlikta jau 14 tūkst. arba 14 proc. daugiau reisų nei 2017 m. tuo pačiu laikotarpiu. Iki rugpjūčio perkelta beveik 1,6 mln. keleivių ir dviratininkų, tai trečdaliu daugiau nei pernai. Beveik dešimtadaliu išaugo ir besikeliančiųjų su automobiliais – keltai jau pergabeno apie 430 tūkst. transporto priemonių. Labiausiai didėjo lengvųjų, lengvųjų krovininių automobilių, motociklų ir mopedų  srautai.

Pranešime spaudai primenama, kad visa aktuali informacija, keltų tvarkaraščiai ir bilietų kainos skelbiamos „Smiltynės perkėlos“ interneto svetainėje. Įsigyti bilietus ir matyti maršrutus taip pat galima mobiliojoje programėlėje Keltas.lt Jai nereikalingas pastovus interneto ryšys, maršrutų ir tvarkaraščių informacija atsinaujina automatiška, kai prisijungiate prie interneto. Norint, kad informacija būtų tiksli, svarbu turėti naujausią programėlės versiją. Programa prieinama Android, iOS programinės įrangos naudotojams ir yra nemokama. Informacija visą parą teikiama ir trumpuoju telefonu 1870 arba +370 46 311117, +370 698 54050.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi