Eismas

2018.05.28 07:55

Greituoju vandens taksi į darbą mielai važiuotų net Prancūzijos prezidentas

Vandens taksi, kuriuo į darbą aplenkdamas kamščius mielai važiuotų net pats Prancūzijos prezidentas – tokios inovacijos pristatytos Paryžiuje vykstančioje technologijų konferencijoje „VivaTech“, sutraukiančioje daugybę startuolių ir technologijų kompanijų vadovų iš viso pasaulio.

Paryžiaus Senos upe skrieja vandens burbulas – greitasis vandens taksi, kurį prancūzų išradėjai siekia paversti įprasta transporto priemone. Vienas išradingas buriuotojas sumanė perkonstruoti laivą, su kuriuo prieš 10 metų sumušė pasaulio greitojo buriavimo rekordą, ir sukurti itin greitą vandens taksi.

„Ieškojome būdų, kaip sumažinti spūstis miestų centruose visame pasaulyje, pasitelkus vandens kelius, keliaujant upėmis. Atgaivinti upių eismą, nesukeliant jokio triukšmo, bangų ar taršos. Šiandien svajonė išsipildė“, – sakė idėjos autorius Alainas Thebaultas.

Ypatinga konstrukcija padeda taupyti bateriją. Ant kojelių pakeltas burbulas lengvai skrodžia vandenį ir dėl to energijos sueikvojama mažiau. Be to, taip galima išvystyti didesnį greitį. Prireikus tokį taksi būtų galima išsikviesti mobiliąja programėle.

„Manau, mums reikia lankstesnių taisyklių. Kaip padarėme išpopuliarėjus elektromobiliams, to reikia ir vandens transportui. Reikia galimybių pakrauti baterijas, patogių prieplaukų. Kaip „Uber“, tik upėje. Pavyzdžiui, jei iš Bastilijos noriu keliauti į Dievo Motinos katedrą, telefonu galiu išsikviesti šį vandens burbulą per 3 minutes. Dubajuje jie nori tokio paties modelio, tik autonomiškų vandens burbulų“, – pasakojo A. Thebaultas.

Vandens burbulai neerzina net Paryžiaus mero, kuris kitoms vandens transporto priemonėms Senoje prieštarauja, nes tiki, kad jos trukdo pėstiesiems pakrantėse. Meras pats išbandė tokią kelionę.

Tačiau toks transportas patrauklus būtų tik tuomet, jei Paryžiaus valdžia padidintų leistiną greitį, kad taksi iš tiesų būtų spartus. Tokiu transportu į darbą vykti sutiktų net pats Emmanuelis Macronas – būdamas finansų ministru jis labai palaikė šią idėją.