Eismas

2018.05.24 21:45

Senovinių automobilių entuziastas: vaikystės kvapo šiuolaikiniuose automobiliuose neužuosi

Vokietijoje, Eseno mieste, jau 30-ą kartą įvyko senovinių automobilių paroda. Nors ši paroda visada sulaukdavo didžiulio susidomėjimo, atrodo, senovinių automobilių entuziastų skaičius tik auga.  

„Anuomet niekas negalėjo įsivaizduoti, kad Eseno paroda „Techno Classica“ taps tokia, kokia yra dabar. Mūsų pomėgis labai specifinis, galima sakyti, tai yra labiausiai aprūdijęs hobis pasaulyje. Tačiau aprūdijusių automobilių čia nėra, jie nublizginti, išpuoselėti ir visuomet žavūs. Tai puikus šou, tokio daugiau niekur nėra“, – apie parodą kalbėjo automobilio savininkas Klausas Kleberas.

Daugiau nei 200 tūkst. į parodą susirinkusių lankytojų smalsavo, ką pristato didieji automobilių gamintojai. „Porsche“, „Mercedes-Benz“ ar „Audi“ demonstruoja išskirtinius automobilius, turinčius įspūdingą istoriją. Pavyzdžiui, „Mercedes-Benz Silver Arrows“, kurį vairavo legendinis vokiečių lenktynininkas Rudolfas Caracciola.

Parodoje lankęsis K. Kleberas pats turi kelis klasikinius automobilius, tai visada buvo jo didžioji aistra. 1959 m. „Borgward Isabella Coupe“ jis paveldėjo iš tėvo.

„Mėgstu šį automobilį, nes jis lyg šeimos narys, o savo šeimos narius juk paprastai mylime“, – apie savo automobilį pasakojo K. Kleberas.

Į pensiją išėjusio automobilių eksperto nestebina, kad vis daugiau žmonių domisi klasikiniais automobiliais. Pasak jo, šis hobis klesti.

„Pažiūrėję į „Borgward Isabella“ iš priekio pamatysite, kad ji šypsosi. Automobilis pagamintas naudojant daugybę specialių medžiagų, yra veltinis grindų kilimėlis, o oda aptrauktos sėdynės skleidžia specifinį kvapą. Žmonės pamena, kaip mašinos kvepėdavo jų vaikystėje, tokio kvapo šiuolaikiniuose automobiliuose neužuosi“, – susižavėjimo savo automobiliu neslepia K. Kleberas.

Į senovinių automobilių parodą nusikelkite reportaže.