Naujienų srautas

Eismas2019.04.28 15:29

Naujoji „Toyota Corolla“: senas vardas sugrįžo į seną kailį

Praėjusiais metais debiutavo jau dvyliktosios, o galbūt ir tryliktosios kartos „Corolla“ modelis. Ta proga „Toyota“ nusprendė į užmaršties stalčių padėti pavadinimą „Auris“ ir įvykdė pažadą, kurį davė prieš trylika metų.

„Corolla“ puikiai žinoma visam pasauliui, tačiau visą šio modelio gyvavimo laiką šis vardas asocijavosi su patikimais, bet labai nuobodžiais automobiliais. 2006-aisiais japonai nusprendė, kad metas viską pakeisti, ir tuomet kompaktinės klasės hečbekui buvo suteiktas pavadinimas „Auris“.

Tuomet „Toyota“ skelbė, kad naujas vardas suteikiamas dėl to, kad tai visiškai kitoks modelis nei „Corolla“ – veržlesnis, gražesnis ir sportiškesnis. O „Corolla“ vardas ir toliau puošė sedanus. Bet japonai melavo. „Auris“ buvo toks pats nuobodus kaip ir visi iki tol gaminti „Corolla“.

Supratę, kad tokia taktika nesuveikė, 2012-aisiais „Toyota“ gamintojai pamėgino iškepti antrą blyną ir pristatė antrosios kartos „Auris“. Tai buvo tikrai veržlesnio ir agresyvesnio dizaino automobilis, tačiau pakankamai nuobodus, tad vis tiek būtų labiau vertas seno gero „Corolla“, o ne „Auris“ vardo.

Galiausiai, 2018-ieji – „Toyota“ persigalvoja dar kartą ir nusprendžia, kad metas spjauti į nepasiteisinusį „Auris“ vardą ir grįžti prie „Corolla“. Tik šį kartą jie įvykdė prieš trylika metų duotą pažadą – tai agresyviai ir dinamiškai atrodantis automobilis, jis nėra nuobodus. Kalbant apie naująjį modelį, net nesunku jį pavadinti gražiu, nors pasakyti tą patį apie ankstesnes „Corolla“ kartais neapsiversdavo liežuvis. Bet ar išvaizda yra viskas, kuo gali nustebinti šis automobilis?

Ar naujoji „Corolla“ važiuoja taip, kaip atrodo?

Kadangi naujasis „Toyota“ kompaktinės klasės hečbekas atrodo tikrai agresyviai, galima pagalvoti, kad pakankamai sportiškai šis automobilis elgsis ir kelyje. Dinamiškas variklis, tikslus vairo mechanizmas, stabilumą užtikrinanti važiuoklė – tokie lūkesčiai formuojasi pažvelgus į „Corolla“.

Bet tenka prisiminti auksinę taisyklę – nespręsk apie knygą iš viršelio. Pavyzdžiui, važiuojant didesniu greičiu ir norint įveikti staigesnį posūkį, norisi ne tokio lengvo vairo mechanizmo, nes dažnai tenka spręsti dilemą – vairą pasukti daugiau ar mažiau. Posūkį ne visada pavyksta įveikti tobula trajektorija. Tai klasės standartus atitinkantis modelis, kuris tiks masėms, bet nebus garbinamas tarp vairavimo entuziastų.

Ugnelės neuždega ir variklis. Tiksliau, bet kokią kibirkštį gesina pavarų dėžė – variatorius. LRT.lt mėginta „Corolla“ turi 1,8 l benzininį ir elektrinį variklius. Paprasčiau tariant, tai hibridas.

Galingumas – kiek daugiau nei 120 arklio galių. Tai pakankamai geras rodiklis tokios klasės automobiliui. Tačiau variatorius... Taip, tai patikima, laiko patikrina pavarų dėžė, bet ji neleidžia pasimėgauti variklio teoriniu potencialu.

Negi tai reiškia, kad naujoji „Corolla“ – blogas automobilis? Tikrai ne, nes metas prisiminti kitą auksinę taisyklę – medalis turi dvi puses.

Vairo mechanizmas per daug apatiškas? Taip. Bet tai padeda šiuo automobiliu mieste nardyti kaip žuviai vandeny. Net ir į vos už automobilį didesnę parkavimo vietą galima įlįsti ganėtinai paprastai. Sukinėtis siauromis gatvėmis taip pat nekils jokių problemų. Taip pat tikėtina, kad bent 90 proc. vairuotojų, kurie sės prie „Corolla“ vairo, bus nesvarbu, kad staigesnio posūkio ji neįveikia kaip sportiškas automobilis, nes arba jiems to nereikia, arba jiems tai tiesiog nerūpi.

Tokia pati istorija kalbant apie hibridinę pavarą. Ugnelės jam trūksta, tačiau „Corolla“ yra miesto automobilis, o miesto gatvės – ne lenktynių trasa, todėl ypatingų dinaminių savybių iš esmės ir nereikia. Didžiausias leistinas greitis Lietuvos keliuose yra 130 km/val., o važiuojant tokiu greičiu „Corolla“ taip pat nesukelia jokio diskomforto.

Galiausiai, „Corolla“ meta kozirį, kuris rūpi didžiajai daliai naujų automobilių pirkėjų, – degalų ekonomija. Hibridinė pavara pasirūpina tuo, kad degalai būtų naudojami efektyviai, todėl važinėjant mieste 100 kilometrų pavyks įveikti sunaudojus vos daugiau nei 5 litrus benzino, o pasistengus – ir dar mažiau.

Atitinka klasės standartus

Interjero kokybe naujoji „Corolla“ nei per daug džiugina, nei verčia nusivilti. Apdailos detalės surinktos gerai, o jų gamybai panaudotos pakankamai geros medžiagos. Viskas praktiškai taip pat, kaip ir seniau.

Prietaisų valdymas patogus. Jei nori sureguliuoti salono oro temperatūrą, tai padaryti bus paprasta. Norint įjungti vieną ar kitą sistemą taip pat nereikės spręsti galvosūkių.

Jei šio automobilio interjerą reikėtų apibūdinti dviem žodžiais, būtų galima pasakyti paprastai – klasės standartas. Tai reiškia, kad jis tenkina daugelio lūkesčius, o ne tik vieno konkretaus pirkėjų sluoksnio poreikius.

Naujoji „Toyota Corolla“ turėtų patenkinti visus šiuolaikinio kompaktinės klasės hečbeko pirkėjo poreikius. Tai gana praktiškas, pakankamai gerai valdomas, ekonomiškas ir išvaizdus automobilis.

Jei pirkėjas nori daugiau praktiškumo – jis gali rinktis universalą. Jei nori ne tokios ekspresyvios išvaizdos, bet vis tiek reikalauja daugiau praktiškumo, nei jo gali suteikti hečbekas, – „Corolla“ gaminama ir su sedano kėbulu.

Su naujausiu „Corolla“ modeliu „Toyota“ dar kartą įrodė, kad gali sukurti tokį automobilį, kokio nori masės. Tikriausiai ne veltui „Corolla“ yra perkamiausias naujas modelis visame pasaulyje. Ir tikriausiai niekas nenustebs, jei šių automobilių netrukus užderės ir Lietuvos gatvėse bei keliuose.

Mėgintas automobilis – „Toyota Corolla“

Variklis – hibridinis elektros ir 4 cilindrų, 1,8 l darbinio tūrio vidaus degimo benzininis

Galingumas – 122 AG

Pavarų dėžė – elektroninė nuolatinio kintamojo veikimo (CVT)

„Toyota Corolla“ kaina – 30 670 eurų

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi