Filmo verta Balio Brazausko istorija: 14-os prisidėjo prie partizanų, tarnavo kare ir buvo išgelbėtas iš darbo stovyklos

Tarpukario Lietuvoje gimusio Balio Brazausko gyvenimo istorija – kaip iš kino filmo. Nors gyvenimą pradėjo dar laisvoje Lietuvoje, jau 14-os jam teko imti ginklą į rankas ir prisidėti prie partizanų. „Iššoviau tada dvi kulkas“, – prisimena Balys, bet tai buvo tik pradžia. Vėliau vyras tarnavo ir vokiečių, ir amerikiečių pajėgose. O iš darbo stovyklos jį išgelbėjo ir už Atlanto pasikvietė ne kas kitas, o ten jau įsikūrę tautiečiai.

Iš 162 vyrų, su kuriais Balys pasiųstas į karą, jam pasibaigus atsirado vos 35. 8 – Lietuvoje, kiti – Australijoje ar Kanadoje. Pats Balys pateko į dipukų stovyklą Vokietijoje. Vyras sako, kad ten tikrai ne blogiausia vieta, kur jam teko atsidurti. Drauge su kitais lietuviais stovykloje ne tik atkūrė tautinių šokių kolektyvą, bet ir dalyvavo sporto varžybose. „Kol lietuviai Baltimorėje dainuos, tol mūsų lietuvių namai gyvuos“, – įsitikinęs Balys. Už aktyviai puoselėjamą meilę Lietuvai neskaičiuojant laiko ir jėgų, už sportinę dvasią ir pagarbos vertą pavyzdį jaunajai lietuvių kartai skelbiame Balį Brazauską savaitės lietuviu.

Plepė Monika
Scenarijaus autorius
Gasanovas Orijus, Kavaliauskaitė Akvilė
Redaktorius
Nemanytė - Lungienė Gintarė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau