Nesutrukdė nei laiko skirtumas, nei virusas: Kaune surengtas pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenių forumas

Čikaga, Los Anželas, Tokijas, Sidnėjus, Vilnius. Nuo vieno vandenyno kranto, iki kito. Tūkstančiai kilometrų, skirtingi žemynai ir valstybės. Tačiau visos turi šį tą bendro. Visose galima rasti lietuvių. Ir nors Lietuvoje mūsų jau nebėra garsiųjų trijų milijonų, kur kas daugiau tautiečių galėtume priskaičiuoti už teritorijos ribų. Žmonių, kurių venomis teka lietuviškas kraujas, o širdys plaka lietuvišku ritmu. Į bendruomenes lietuviai susibūrę 54-iose pasaulio šalyse. Visiems jiems neseniai Kaune surengtas pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenių forumas.

Kai Kaune buvo trečia valanda popiet, vakarinėje Jungtinių Valstijų pakrantėje vos aušo. Laikrodis čia rodė 5 ryto, o Australijos sostinėje jau 11 vakaro. Nors toks forumas planuotas jau kurį laiką, dėl pandemijos susirinkti visiems kartu nepavyko. Tačiau nei laiko skirtumas, nei virusas prisijungti prie diskusijos nesutrukdė. Čia dalyvavo ir vos susibūrusios lietuvių bendruomenės ir tos, kurios jau mini garbingus jubiliejus.

Plepė Monika
Vedėjas
Gasanovas Orijus, Kavaliauskaitė Akvilė
Redaktorius
Nemanytė - Lungienė Gintarė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Smith Solveiga, Juozapaitis Andrius, Henke Dalia, Žalnierius Rolandas, Caspersen Jūratė, Avižienis Algirdas, Amirgulašvili Niko
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau