Širdyje lietuvis. Filmą primenanti Balio istorija, kitus įkvepianti Gabija, itališko maisto magija ir „Global Lithuania Leaders“ renginys

Tarpukario Lietuvoje gimusio Balio Brazausko gyvenimo istorija – kaip iš kino filmo. Nors gyvenimą pradėjo dar laisvoje Lietuvoje, jau 14-os jam teko imti ginklą į rankas ir prisidėti prie partizanų. „Iššoviau tada dvi kulkas“, – prisimena Balys, bet tai buvo tik pradžia. Vėliau vyras tarnavo ir vokiečių, ir amerikiečių pajėgose. O iš darbo stovyklos jį išgelbėjo ir už Atlanto pasikvietė ne kas kitas, o ten jau įsikūrę tautiečiai.

Iš Raseinių kilusi, bet jau 11 metų šiaurinėje Airijos pusėje, nedideliame Kavano mieste, gyvenanti Gabija Žemgulytė čia tapo vietinės bendruomenės įžymybe. Sunkiai sergančią lietuvę miestelio gyventojai vadina pavyzdžiu, kaip reikia mylėti gyvenimą ir vertinti tai, ką turime aplink save. Gabija kiekvienam sutiktajam stengiasi priminti, koks gražus mus supantis pasaulis. Nors Gabija yra nuolatinė įvairių Airijos medicinos įstaigų pacientė ir ilgai išbūti be gydytojų pagalbos negali – ji niekada dėl nieko nesiskundžia ir labai nemėgsta guostis.

Mažai kas drįstų ginčytis, kad itališki patiekalai – vieni gardžiausių pasaulyje. Kas gi nemėgsta pastos, picos ar tiramisu deserto? „Italijoje maistas kasdien mane darė laimingą", – sako Vitalija, šios parduotuvės savininkė, pati ir dirbanti už prekystalio. Dešimt metų Italijoje gyvenusi moteris nusprendė dalelę Italijos atvežti į Lietuvą ir tarytum nutiesti tiltą tarp dviejų sau brangių šalių. Taigi itališkas maistas ėmė užimti didelę toli nuo namų apsistojusios lietuvaitės gyvenimo dalį.

Kaunietis Einaras pastaruosius 17 metų Lietuvoje yra retas svečias. Jo namai – Los Anžele Kalifornijoje, o karjera nuolat sukosi apie technologijas. Nenuostabu, kad pasaulinės sėkmės jis sulaukė įkūręs dirbtinio intelekto apsaugos ir išmaniųjų įrenginių atpažinimo ir valdymo paslaugas siūlančią įmonę. Ir nors šį verslą pradėjo už Atlanto, dabar įmonės padaliniai sėkmingai veikia ir Lietuvoje. Savo sėkmės istorijos Einaras nelaiko užrakinęs – patirtimi mielai dalijasi su kitais lietuviais.

Plepė Monika
Scenarijaus autorius
Gasanovas Orijus, Kavaliauskaitė Akvilė
Redaktorius
Nemanytė - Lungienė Gintarė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau