Širdyje lietuvis. Gretos Štreimikytės pergalės, dvikalbių vaikų auginimas, neuromokslininkės Lauros tikslas ir meilė krepšiniui

Tarp geriausių bėgikių Tokijo parolimpinėse žaidynėse buvo galima pamatyti ir lietuvišką pavardę. 26-erių Greta Štreimikytė čia atbėgo penkta. Tiesa, mergina atstovavo ne gimtajai Lietuvai, o jos namais tapusiai Airijai. „Su šeima atvykome čia pas tėtį, o netrukus kūno kultūros mokytojas manęs paklausė, Greta, gal norėtum atstovauti Airijai Rio 2016 metais?“ – laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakoja sportininkė.

Kas bus, jei su vaikais nuo gimimo kalbėsite ne viena, o net keliomis kalbomis? Svečiose šalyse gyvenančios mamos žino atsakymą – tokie vaikai gauna neįkainojamą dovaną – nuo pat vaikystės moka ne vieną kalbą. O tarp jų ir lietuvių. Apie iššūkius auginant dvikalbius vaikus iš pirmų lūpų.

Lietuvė neuromokslininkė Laura Stankevičiūtė Barselonoje pasiryžusi paneigti mitą, kad mokslininkai – tylūs ir nebendraujantys. Aktyvi vietinės lietuvių bendruomenės narė siekia populiarinti mokslą ir priartinti jį prie kiekvieno žmogaus.

18-ą kartą Vašingtone lietuvius subūrė meilė krepšiniui. Aštuonios komandos iš visos šalies susigrūmė dėl ambasadorės taurės.

Plepė Monika, Gasanovas Orijus, Kavaliauskaitė Akvilė
Redaktorius
Nemanytė - Lungienė Gintarė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Štreimikytė Greta, Zakšauskaitė Jolita, Štelemekaitė Jūratė, Trofimovaitė Inga, Stankevičiūtė Laura, Misevičius Laurynas, Baranauskas Darius, Varnavičius Lukas, Talalas Rolandas, Petraitis Gediminas, Kukulskytė Rytė, Plepytė Audra
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau