Lietuviškos tradicijos – tolimose pasaulio šalyse: studentai atlieka praktiką lituanistinėse mokyklose

Kasdien Augustinos darbo diena prasideda užsivilkus šį chalatą. Ji – jaunesnioji mokslo darbuotoja Molekulinės neurobiologijos laboratorijoje. Ir nors Augustina puikiai žino, kaip elgtis su mėgintuvėliais ir jų turiniu, visai neseniai išbandė ir visai kitą veiklą – Argentinos lietuvius mokė lietuvių kalbos. Lietuvių bendruomenė Argentinos sostinėje Buenos Airėse, į kurią vyko Augustina, šioje šalyje veikia daugiau nei 100 metų. O nuskrido mergina ten prieš pat pasauliui užsidarant dėl koronaviruso pandemijos.

Sako keliauti į kitą pasaulio galą vienai buvo labai nedrąsu. Be to, abejojo, ar tikrai sugebės ten būti naudinga.Apie Argentinos lietuvius Augustina kalba tik gražiausiais žodžiais, sako, bendruomenė ją sutiko kaip seną draugę, todėl ir visos baimės labai greitai išgaravo.Vos spėjusi susipažinti su bendruomene ir vietiniais lietuviais, Augustina sėdo prie kompiuterio ekrano ir pradėjo nuotolines lietuvių kalbos pamokas. Dėl karantino net ir būdama netoliese, susitikti su savo mokiniais ji negalėjo. Dėl to sako, buvo dar daugiau nerimo. Jau septynerius metus atlikti praktiką užsienio lituanistinėse mokyklose gali kiekvienas studentas, besimokantis Lietuvos aukštosiose mokyklose. Ir nors apribojimų specialybėms čia nėra, dažniausiai į tokias mokyklas išvažiuoja studijuojantys pedagogiką, komunikaciją, filologiją ar menus.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Andriukevičius Ignas
Skaitovas
Marjenkovas Aleksandras, Daniliauskaitė Jūratė, Genys Šarūnas, Mišeikaitė Augustina, Raukštienė Kristina, Ramanauskas Deimantas, Zubrickienė Joana
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau