Dubajuje verslą įkūręs Dainius išgelbėjo Alviną iš Ugandos: dabar užkrečia ir meile Lietuvai

Klaipėdietis Dainius Špučys jau šešerius metus gyvena Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Jis – verslininkas. Dubajuje užsiima, kaip pats sako, viskuo, kas susiję su apšvietimu – gamina lempas, įrenginėja apšvietimą skirtingoms erdvėms. Čia jis atvyko atsigauti po onkologinės ligos ir pamažu įkūrė verslą. Įmonė nedidelė, bet užsakymų netrūksta, yra pasamdęs keletą darbuotojų. „Dubajuje labai daug lemia pažintys“, – apie verslo pradžią pasakoja čia įsikūręs lietuvis. Prieš penkerius metus Dainius rado žmonių, kurie juo patikėjo, ir tada pradėjo sektis.

Jis tikina labai gerai žinąs, ką reiškia būti svetimoje šalyje, kur niekas kitas tavimi nepasirūpins. Kadaise pats radęs pagalbininkų, šiandien jis padeda Alvinui – jaunam vyrui iš Ugandos, patekusiam į beviltišką padėtį. Pasak Dainiaus, Dubajuje labai svarbu, iš kur esi kilęs. Jeigu tu europietis ar amerikietis, būsi gerbiamas ir gerai uždirbsi. O jei tu atvykėlis iš Indijos, Pakistano ar skurdžių Afrikos valstybių, už save reikės stipriai pakovoti, nes sąlygas gausi daug prastesnes.

Dainiui Alvino pagailo. Jis suprato, kad padėti vaikinui iš Ugandos yra jo pareiga – juk kadaise pačiam Dainiui padėjo Dubajuje jau įsitvirtinę žmonės.Dainius išsiskyręs, todėl bendranuomis praskaidrina jam nuotaiką. Kartu jie vakarieniauja ir žiūri televizorių, retsykiais išeina pasivaikščioti ir nuolatos kalbasi apie darbą.Už pagalbą vargstantiems ir užkrečiamą meilę Lietuvai Dainių Špučį skelbiame savaitės lietuviu.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Šiugždinienė Jurgita, Černiauskaitė Alvija, Stasiulis Danielius, Armonaitė Aušrinė, Valiukas Mindaugas, Raižienė Rasa, Avižienytė Sandra, Lukšys Egidijus, Šakalytė Edita, Pranauskas Gražina, Slavinskaitė Karolina, Vokietaitis Domantas, Špučys Dainius
Pašnekovas
Valiukas Mindaugas, Mileris Darius-Nojus, Avižienytė Sandra
Atlikėjas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau