(Ne)emigrantai. JAV verslą pradėjusi Inesa, Švedijoje nepritapusi Gabija ir į Lietuvą sūnaus auginti grįžusi Lina

Iš Šiaulių kilusi, bet jau trylika metų Jungtinėse Amerikos Valstijose, Ilinojuje netoli Čikagos įsikūrusi Inesa Ponomariovaitė pati sunkiai gali patikėti, kaip už Atlanto susiklostė jos gyvenimas. Nuo neplanuotos santuokos iki dramatiškų skyrybų. Teko pereiti didžiulę finansinę duobę, dirbti fiziškai sunkius darbus, bet galiausiai lietuvė praturtėjo įkūrusi kanapių aliejumi prekiaujančią kompaniją.

Vilnių nuo Stokholmo skiria vos pusantros valandos lėktuvu. Ir mes, ir jie esame prie tos pačios Baltijos jūros. Bet čia atsikrausčiusi, už švedo ištekėjusi ir vaikų susilaukusi Gabija stebisi, kaip stipriai skiriasi gyvenimas ten ir Lietuvoje. Ji niekada nesitikėjo, kad prisitaikyti prie skandinaviško gyvenimo būdo bus šitaip sunku.

Lina Barak Airijos sostinėje Dubline buvo batų parduotuvės vadovė. Kaune ji – fotografė, su šeima apsigyvenusi naujame kotedže. Grįžti į Lietuvą net po dešimties Aiiirijoje praleistų metų paskatino sūnaus Oskaro gimimas. Svetur pradėjusi, kaip sakoma, nuo nulio ir galiausiai susikūrusi patogų gyvenimą, jauna moteris suprato, kad vaiką ji nori auginti namuose.