Draugystė veža. Stipresni už virusą. Kristijonas Bartoševičius: linkiu į viską žiūrėti atvira širdimi ir priimti kitą tokį, koks jis yra

Būdama 25-erių Aistė Krušinskaitė patyrė stuburo traumą, po kurios teko atsisėsti į neįgaliojo vežimėlį. „Sunkiausia buvo paminti savo išdidumą ir priimti siūlomą pagalbą. Sugrįžimui į pilnavertį gyvenimą prireikė pusantrų metų“, – pasakoja mergina. Šiuo metu Aistė – įmonės vadovė, kurioje gaminami, taisomi odiniai gaminiai, taip pat užsiimama reklaminių, motyvacinių projektų įgyvendinimu. Savo iššūkį – išvalyti grindis sėdint neįgaliojo vežimėlyje ar kėdėje su ratukais – mergina metė Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, kurį daugelis prisimena kaip „Dviračio žinių“ personažą.

Kristijonas sako, jo dažniausiai sutinka dalyvauti projektuose, kurie atneša gėrį. Todėl priėmė Aistės iššūkį ir nusprendė sėdėdamas kėdėje su ratukais išplauti... Seimo koridorių. „Užduotis nelengva. Jausmas labai keistas, nes niekada net nesusimąsčiau, ką reiškia valyti grindis sėdint. Tai, ačiū, Aiste, už šį išbandymą!“ – įspūdžiais dalijosi Kristijonas. Jam buvo proga pamąstyti apie aplinkos pritaikymą neįgaliųjų poreikiams: „Labiausiai, manau, erzina aplinkos nepritaikymas. Kai žmogus atvykęs į vietą, kuri vadinama pritaikyta judėjimo negalią turintiems asmenims, pasijunta apgautas, nes ten paliktas „tik vienas laiptukas ar vienerios siauros durys“.

Kristijonas prisipažino, kad šiuo aspektu jis yra nelanksčioji visuomenės dalis, kuri nedrįstų lyginti savo išgyvenimų su neįgaliojo žmogaus: „Seku Aistę socialiniuose tinkluose ir jos pozityvus matymas visada praskaidrina dieną, ir tai yra patys geriausi vitaminai. Bendrauju, nes man to reikia, man patinka. Labai noriu palinkėti visiems daugiau laisvės ir į viską žiūrėti atvira širdim bei priimti kitą tokį, koks jis yra.“

Aistė ir Kristijonas sako, jog svarbiausia gyvenime ne pokyčiai, o kaip mes juos priimame, ko išmokstame, kokios naudos gauname: „Reikia tik nebijoti būti geriausia savo versija“.

„Draugystė veža“ komandos, Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei VšĮ „Turizmo plėtros institutas“ organizuojamo projekte „Stipresni už virusą“ negalią turintys žmonės meta iššūkį savo išsirinktiems porininkams – garsiems Lietuvos žmonėms!

„Nereikia rungtyniauti vieniems su kitais, geriau – lenktyniaukime su savimi, kad rytoj būtumėm geresni nei šiandien, o šiandien – geresni nei vakar. Ir nuoširdžiai rekomenduoju visiems – susėdę pavakarieniauti pamąstykite ir padiskutuokite apie tai, ką kalba projekto herojai. Ne tik akyse, bet ir galvose tikrai prašviesės“, – projektui baigiantis štai tokiomis mintimis dalinasi jo vadovė Žydrė Gedrimaitė.

Kviečiame pasižiūrėti, kaip Seimo nariui sekėsi plauti Seimo koridorius sėdint kėdėje su ratukais.