Žinios. Pasaulį krečia antroji COVID-19 banga: bendras atvejų skaičius pasaulyje viršijo 50 mln.

COVID-19 toliau plinta ligoninėse: dėl viruso protrūkio nuo šiandien Marijampolės ligoninė stabdo planines operacijas, veiklą iš dalies riboja ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninė. Koronavirusas išplito ir Švenčionių rajono ligoninėje – pranešama, kad vakar virusas nustatytas Slaugos skyriaus personalui ir keliolikai pacientų.

Pasaulyje įsismarkuoja antroji koronaviruso banga – bendras COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje viršijo 50 mln. Labiausiai paveiktu regionu tapo Europa. Senajame žemyne registruota 12 mln užsikrėtimų.

Centro dešinės koaliciją buriančios partijos šiandien ketina pasirašyti valdančiosios koalicijos sutartį. Joje kaip svarbiausi būsimi įsipareigojimai nurodomi nacionalinis susitarimas dėl švietimo, proveržio siekis ekonomikoje, socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įgalinimas bei sveikatos paslaugų kokybės ir prieinamumo užtikrinimas.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas vis dar nepripažįsta Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose. Trumpas pagrįstų įrodymų nepateikė, bet tikina, kad rinkimai suklastoti, ir šią savaitę žada tęsti bylinėjimosi maratoną.

Baltarusijos pareigūnai vakar sulaikė daugiau nei 800 demonstracijų dalyvių. Masiniai protestai prieš Aliaksando Lukašenkos valdymą šalyje vyko jau 13 savaitgalį iš eilės.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.