Žinios. Prezidentas naujuoju Viešųjų pirkimų tarnybos vadovu paskyrė Darių Vedricką

Jungtinių Valstijų prezidentas dar nepaaiškėjo, balsai tebeskaičiuojami. Šešiose valstijose laimėtojas neaiškus, Joe Bidenui reiktų laimėti tris, Donaldui Trumpui – bent keturias. Bidenas sakė esąs pakeliui į pergalę, o Trumpas pareiškė jau laimėjęs, bet apkaltino demokratus siekiant pavogti pergalę ir žadėjo prašyti Aukščiausiojo teismo stabdyti likusių balsų skaičiavimą. Kad ir kas laimėtų, Vašingtono ir vėl laukia paralyžius: Kongreso žemuosiuose rūmuose vėl daugumą turės demokratai, bet respublikonai gali išsaugoti daugumą Senate.

Vyriausybė apsisprendė – šeštadienį šalyje įvedamas trijų savaičių visuotinis karantinas. Gyventojų laukia pluoštas įvairiausių ribojimų – neveiks daugybė įstaigų, bus draudžiama būriuotis, teks vėl laikytis saugumo priemonių, kaip ir pavasarį. Vyriausybė tikisi, kad trijų savaičių pakaks suvaldyti pastarosiomis savaitėmis vis prastėjusią situaciją, kai kasdien fiksuota bent po pusę tūkstančio naujų COVID-19 atvejų.

Išėję į prastovas lapkritį pasitiko daugiau nei 7 tūkst. darbuotojų. Kai kurios įmonės, pavyzdžiui, restoranai, kavinės, veiklas sustabdė nelaukdami antro karantino. Vieni užsidarė iki pavasario, kiti –neribotam laikui. Verslas neabejoja, kad netrukus darbuotojai į prastovas bus išleidžiami masiškai, o, jeigu valdžia skubiai neįves paramos, bus ir daug atleidimų.

Prezidentas naujuoju Viešųjų pirkimų tarnybos vadovu paskyrė ligšiolinį Centrinės perkančiosios organizacijos vadovą Darių Vedricką.

Vis daugiau šalies gydymo įstaigų skelbia apie personalo trūkumą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė net išplatino skelbimą, kad reikia savanorių padėti pacientams. Šiaulių ligoninėje nedirba penktadalis personalo, o trims infektologams čia tenka 100 ligonių. Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras situacijos kol kas nedramatizuoija, pasak jo, labiau trūksta lovų ligoninėse, o ne personalo.

Europoje užsikrėtusiųjų COVID-19 jau daugiau nei 11 mln. Vien Prancūzijoje susirgo per 1,5 mln., daugiausiai Europoje. Prancūzijos sveikatos apsaugos ministras sako, kad Paryžiuje kas 30 sekundžių koronavirusu užsikrečia vienas gyventojas. Spaudimas šalies sveikatos apsaugos sistemai toks didelis, kad valdžia planuoja dalį COVID-19 pacientų perkelti į Vokietiją, tą jau daro Belgija. Nepaisant jau daugiau nei savaitę galiojančių apribojimų, nauji užsikrėtusiųjų ir mirčių rekordai Lenkijoje. Nuo šio vakaro visoje Italijoje, ne tik atskiruose regionuose, įsigalioja komendanto valanda. O Vengrija grąžina ekstremaliąją padėtį ir įveda naktinę komendanto valandą.

Eidamas 65-uosius mirė vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių Faustas Latėnas.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau