Žinios. Vyriausybė šiandien spręs dėl visuotinio karantino šalyje: įsigaliotų šeštadienį, truktų bent tris savaites

Turimais duomenimis, kova dėl Baltųjų rūmų krypsta demokratų kandidato Joe Bideno naudai. Kol kas jis užsitikrino 224 rinkikų balsus, Donaldas Trumpas 213 rinkikų balsų. Pergalei Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose būtini 270 rinkikų balsų. Lietuvoje buvo pirma nakties, kai Jungtinių Valstijų Rytinėje pakrantėje baigėsi balsavimas. Vėliau balsavimo pabaigą ėmė skelbti kitos apygardos ir valstijos.

Vyriausybė šiandien spręs dėl visuotinio karantino šalyje. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, jis būtų įvedamas šeštadienį mažiausiai trims savaitėms. Siūloma uždrausti burtis ne didesnėmis nei dviejų šeimų ir dešimties asmenų grupėmis, sporto varžybos, koncertai ar kiti renginiai būtų leidžiami tik be žiūrovų.

Visuomeninio transliuotojo finansavimas neprieštarauja Konstitucijai, jo keisti nereikia. Tokį sprendimą priėmė Konstitucinis teismas. Vyriausybės atstovai siekė, kad aiškino, kad LRT kasmet dėl savo finansavimo turėtų dėrėtis iš naujo. Tačiau, anot ekspertų, toks siūlymas būtų sukėlęs grėsmę LRT nepriklausomumui.

Orai. Sportas.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau