Žinios. Apsispręsta: nuo šeštadienio – visuotinis karantinas

Lietuvoje per vakar patvirtinti 639 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Mirė dar 7 žmonės. Siekiant stabdyti infekcijos plitimą šalyje, dabar Vyriausybė apsiprendžė dėl visuotinio karantino šalyje. Jis bus įvedamas šeštadienį mažiausiai trims savaitėms.

Išėję į prastovas, lapkritį pasitiko daugiau nei 7 tūkst. darbuotojų. Kai kurios įmonės, pavyzdžiui, restoranai, kavinės, veiklas sustabdė nelaukdami antro visuotinio karantino. Vieni užsidarė iki pavasario, kiti neribotam laikui. Verslas neabejoja, kad netrukus darbuotojai į prastovas bus išleidžiami masiškai, o, jeigu valdžia skubiai neįves paramos, bus ir daug atleidimų.

Jungtinių Valstijų prezidentas po naktinio balsų skaičiavimo nepaaiškėjo, balsai tebeskaičiuojami keliose svarbiausiose valstijose. Joe Bidenas sako esantis pakeliui į pergalę, o Donaldas Trumpas pareiškė jau laimėjęs, bet apkaltino demokratus siekiant suklastoti rezultatą ir pažadėjo prašyti Aukščiausiojo teismo stabdyti likusių balsų skaičiavimą. Kad ir kas laimėtų, Vašingtono ir vėl laukia paralyžius: Kongreso žemuosiuose rūmuose vėl daugumą turės demokratai, bet respublikonai gali išsaugoti daugumą Senate.

Europoje užsikrėtusiųjų COVID-19 jau daugiau nei 11 mln., tiek kiek gyvena Belgijoje. Vien Prancūzijoje susirgo per 1,5 mln., daugiausiai Europoje.

Eidamas 65-uosius mirė vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių Faustas Latėnas.

Šiandien nebus šaukiamas nenumatytas Seimo posėdis, kuriame ketinta svarstyti, ar atsižvelgti į Lenkų rinkimų akcijos prašymą kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl galimų pažeidimų per Seimo rinkimus. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pranešė, kad posėdžio negalima rengti, nes gali būti suklastoti iniciatorių parašai.

Prezidentui Gitanui Nausėdai Santaros klinikose atlikta nedidelė operacija. Prezidento atstovas spaudai Antanas Bubnelis pranešė, kad Prezidentui per planinį patikrinimą nustatytas žarnyno polipas, kuris praėjusią savaitę buvo pašalintas atlikus mažai invazinę procedūrą, o vakar gauti tyrimo rezultatai rodo, kad prevencinė procedūra atlikta laiku.

Lietuva išsiuntė notą Baltarusijai, reaguodama į vakar užfiksuotus duomenis dėl elektros gamybos Astravo atominėje elektrinėje. Notoje smerkiami neatsakingi Baltarusijos veiksmai, sustiprinantys branduolines ir aplinkosaugines grėsmes ne tik Baltarusijai ar Lietuvai, bet ir viiisai Europai.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su premjero Sauliaus Skvernelio teikiamu kandidatu į viešųjų pirkimų tarnybos vadovus Dariumi Vedricku.

Vyriausybė pritarė, kad Neringos ir Smiltynės gyventojams būtų grąžinama teisė be eilės patekti į keltus, keliančius per Kuršių marias.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau