Žinios. Šalies gydymo įstaigos jaučia personalo trūkumą, anot ministro, trūksta ne personalo, o lovų

Lietuvoje per vakar patvirtinti 639 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Mirė dar 7 žmonės. Siekiant stabdyti infekcijos plitimą šalyje, dabar Vyriausybė apsiprendžė dėl visuotinio karantino šalyje. Jis bus įvedamas šeštadienį mažiausiai trims savaitėms.

Jungtinių Valstijų prezidentas po naktinio balsų skaičiavimo nepaaiškėjo, balsai tebeskaičiuojami keliose svarbiausiose valstijose. Joe Bidenas sako esantis pakeliui į pergalę, o Donaldas Trumpas pareiškė jau laimėjęs, bet apkaltino demokratus siekiant suklastoti rezultatą ir pažadėjo prašyti Aukščiausiojo teismo stabdyti likusių balsų skaičiavimą. Kad ir kas laimėtų, Vašingtono ir vėl laukia paralyžius: Kongreso žemuosiuose rūmuose vėl daugumą turės demokratai, bet respublikonai gali išsaugoti daugumą Senate.

Tęsiantis deryboms dėl valdančiosios koalicijos programos, šiandien aptarti koalicijos planų prezidentas susitiko su konservatorių lydere ir kandidate į premjerus Ingrida Šimonyte.

Vis daugiau šalies gydymo įstaigų skelbia apie personalo trūkumą. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė net išplatino skelbimą, kad reikia savanorių padėti pacientams. Šiaulių ligoninėje nedirba penktadalis personalo, o trims infektologams čia tenka 100 ligonių. Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras situacijos kol kas nedramatizuoija, pasak jo, labiau trūksta lovų ligoninėse, o ne personalo

Išėję į prastovas, lapkritį pasitiko daugiau nei 7 tūkst. darbuotojų. Kai kurios įmonės, pavyzdžiui, restoranai, kavinės, veiklas sustabdė nelaukdami antro visuotinio karantino. Vieni užsidarė iki pavasario, kiti neribotam laikui. Verslas neabejoja, kad netrukus darbuotojai į prastovas bus išleidžiami masiškai, o, jeigu valdžia skubiai neįves paramos, bus ir daug atleidimų.

Europoje užsikrėtusiųjų COVID-19 jau daugiau nei 11 mln., tiek kiek gyvena Belgijoje. Vien Prancūzijoje susirgo per 1,5 mln., daugiausiai Europoje.

Eidamas 65-uosius mirė vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių Faustas Latėnas.

Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su premjero Sauliaus Skvernelio teikiamu kandidatu į viešųjų pirkimų tarnybos vadovus Dariumi Vedricku.

Orai. Sportas.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau