Žinios. JAV renkasi: pirminiais duomenimis, kova dėl Baltųjų rūmų krypsta Joe Bideno naudai

Turimais duomenimis, kova dėl Baltųjų rūmų krypsta demokratų kandidato Joe Bideno naudai. Kol kas jis užsitikrino 209 rinkikų balsus, Donaldas Trumpas 118 rinkikų balsų. Pergalei Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose būtini 270 rinkikų balsų. Lietuvoje buvo pirma nakties, kai Jungtinių Valstijų Rytinėje pakrantėje baigėsi balsavimas. Vėliau balsavimo pabaigą ėmė skelbti kitos apygardos ir valstijos.

Vyriausybė šiandien spręs dėl visuotinio karantino šalyje. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, jis būtų įvedamas šeštadienį mažiausiai trims savaitėms. Siūloma uždrausti burtis ne didesnėmis nei dviejų šeimų ir dešimties asmenų grupėmis, sporto varžybos, koncertai ar kiti renginiai būtų leidžiami tik be žiūrovų.

Seimo rinkimus laimėjusių partijų – Tėvynės sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos lyderiai tęsia derybas dėl valdančiosios koalicijos programos. Šiandien aptarti koalicijos planus prezidentas susitinka su konservatorių lydere ir kandidate į premjerus Ingrida Šimonyte.

Austrijoje paskelbtas trijų dienų gedulas pagerbiant žuvusius per teroro išpuolį Vienoje. Keturi žmonės žuvo, kai 20-metis vyras, turintis Austrijos ir Makedonijos pilietybę, sėdėjęs kalėjime, prijaučiantis vadinamajai Islamo valstybei pirmadienio vakarą pradėjo šaudyti judriame Austrijos sostinės centre.

Pirmą kartą Lietuvoje NATO greitojo reagavimo pajėgos treniruojasi, kaip greitai prireikus gebėtų atvykti į pagalbą. Aljanso vadai pabrėžia, kad tai ne tik politinė žinia galimiems agresoriams: šie mokymai skirti aptikti silpniausias sausumos kelių vietas.

Orai. Sportas.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau