Žinios. Amerika renkasi: lemiamas balsas vėl tenka svyruojančioms valstijoms

Lietuvoje per pastarąją parą vėl fiksavus beveik 900 naujų susirgimų atvejų, Vyriausybė rytoj žada apsispręsti nuo šeštadienio įvesti visuotinį karantiną. Ribojimai primins pavasarį – visur teks dėvėti kaukes, bus draudžiama būriuotis.

Per vakar daugiausia naujų susirgimų koronavirusu registruota Kauno apskrityje – per 300. COVID-19 sparčiai plinta ugdymo įstaigose ir nors šiandien baigėsi rudens atostogos, mokiniai į mokyklas negrįžo – savivaldybės sprendimu iki kito trečiadienio per nuotolį mokysis ne tik vyresnieji, bet ir pradinukai bei ikimokyklinukai.

Baltarusija pradėjo elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje. Šaliai įjungus elektrinę į bendrą energetikos sistemą, Lietuva nutraukė prekybą elektra su Baltarusija.

Naujiesiems Seimo nariams įteikti parlamentarų pažymėjimai. Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, ceremonija surengta lauke, o išrinkti parlamentarai suskirstyti grupėmis. Pažymėjimas jiems suteiks teisę dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, jis turėtų vykti lapkričio viduryje.

Konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos pirmininkai sako sutarę dėl daugumos koalicijos sutarties punktų. Jie taip pat paskelbė kuriantys grupę, kuri ruoštųsi perimti koronaviruso situacijos valdymą.

JAV prezidento rinkimuose jau balsavo apie šimtą milijonų, o bendras aktyvumas gali viršyti 140 milijonų rekordą. Donaldas Trumpas visą kampaniją atsiliko apklausose, bet dar turi kelią į pergalę, jei sugebės vėl laimėti pietinėse valstijose ir vienoje iš trijų pramoninių valstijų šiaurės rytuose.

Po išpuolio Austrijos sostinėje, Vokietija įvedė griežtesnę sienų patikrą. Vienoje išvakarėse ginkluoti užpuolikai šaudė į žmones, vakarojusius restoranuose ir baruose, prieš šiandien įvedamą komendanto valandą dėl COVID-19 pandemijos. Nušauti 4 žmonės, mažiausiai 14 sužeista.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau