Žinios. Kaune – židiniai ugdymo įstaigose: mokiniai dar kurį laiką į mokyklas negrįš

Lietuvoje per pastarąją parą vėl fiksavus beveik 900 naujų susirgimų atvejų, Vyriausybė rytoj žada apsispręsti nuo šeštadienio įvesti visuotinį karantiną. Ribojimai primins pavasarį – visur teks dėvėti kaukes, bus draudžiama būriuotis. Įprastus darbus nutrauks restoranai ir kavinės – jie vėl galės prekiauti maistu į namus. Neveiks sporto klubai, teatrai ir kinoteatrai, o gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų. Per nuotolį mokysis vyresnių klasių moksleiviai ir studentai, vaikai į darželius ir pradines mokyklas galės eiti.

Per vakar daugiausia naujų susirgimų koronavirusu registruota Kauno apskrityje – per 300-tus. COVID-19 sparčiai plinta ugdymo įstaigose ir nors šiandien baigėsi rudens atostogos, mokiniai į mokyklas negrįžo – savivaldybės sprendimu iki kito trečiadienio per nuotolį mokysis ne tik vyresnieji, bet ir pradinukai bei ikimokyklinukai.

Baltarusija pradėjo elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje. Šaliai įjungus elektrinę į bendrą energetikos sistemą, Lietuva nutraukė prekybą elektra su Baltarusija. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, jog užfiksavus elektros gamybos Astravo elektrinėje pradžią, Lietuva visiškai blokuoja elektros patekimą į šalies rinką per Lietuvos-Baltarusijos linijas ir užkerta galimybes elektrinės poreikiams naudoti Lietuvos tinklus.

Naujiesiems Seimo nariams įteikiami parlamentarų pažymėjimai. Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, ceremonija surengta lauke, prie Seimo rūmų, o išrinkti parlamentarai suskirstyti grupėmis. Pažymėjimas jiems suteiiks teisę dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, jis, prezidento Gitano Nausėdos kvietimu, turėtų vykti lapkričio viduryje.

Konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos pirmininkai sako sutarę dėl daugumos koalicijos sutarties punktų. Jie taip pat paskelbė kuriantys grupę, kuri ruoštųsi perimti koronaviruso situacijos valdymą.

Jungtinėse Valstijose prasideda prezidento rinkimai. Jau balsavo apie šimtą milijonų, o bendras aktyvumas gali viršyti 140-mties milijonų rekordą. Donaldas Trumpas visą kampaniją atsiliko apklausose, bet dar turi kelią į pergalę, jei sugebės vėl laimėti pietinėse valstijose ir vienoje iš trijų pramoninių valstijų šiaurės rytuose.

Po išpuolio Austrijos sostinėje, Vokietija įvedė griežtesnę sienų patikrą. Vienoje išvakarėse ginkluoti užpuolikai šaudė į žmones, vakarojusius restoranuose ir bAruose, prieš šiandien įvedamą komendanto valandą dėl COVID-19 pandemijos. Nušautii 4 žmonės, mažiausiai 14 sužeista.

Kauno miesto savivaldybė šemet aukcione jau pardavė beveik du šimtus nekilnojamojo turto objektų. Daugiausia – apleistų buvusių socialinių būstų, kurių nebeverta remontuoti. Nors kai kurių pardavimo kaina siekia tik kelis tūkstančius eurų, pirkėjų jiems rasti sunku.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau