Žinios. Praėjus kone keturioms paroms po žemės drebėjimo – stebuklas Turkijoje: iš griuvėsių išgelbėta mažametė

Naujų užsikrėtimo COVID-19 atvejų Lietuvoje nemažėjant, vėl bus įvedamas visuotinis karantinas. Vyriausybė sprendimą priims rytoj. Karantinas įsigaliotų šeštadienį ir truktų mažiausiai tris savaites. Įvedus visuotinį karantiną, bus nutraukiamas viešojo maitinimo įstaigų darbas, išskyrus maisto tiekimą išsinešti. Bus siūloma stabdyti sporto klubų, baseinų, SPA veiklą, riboti laisvalaikio užsiėmimus, tokius kaip šokių būreliai. Sporto renginiai turės vykti be žiūrovų. Kirpyklų, grožio salonų darbas nebus ribojamas, bet klientus reikės registruoti. Taip pat nerekomenduojama judėti tarp šalies miestų. Pastrają parą patvirtinti 897 nauji infekcijos atvejai. Daugiausia jų – per 300 nustatyta Kauno apskrityje, beveik 300 Vilniaus apskrityje. Mirė dar 5 žmonės. Serga beveik tūkstantis medikų.

Baltarusija pradėjo elektros gamybą Astravo atominėje elektrinėje. Šaliai įjungus elektrinę į bendrą energetikos sistemą, Lietuva nutraukė prekybą elektra su Baltarusija. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, jog užfiksavus elektros gamybos Astravo elektrinėje pradžią, Lietuva visiškai blokuoja elektros patekimą į šalies rinką per Lietuvos-Baltarusijos linijas ir užkerta galimybes elektrinės poreikiams naudoti Lietuvos tinklus.

Naujiesiems Seimo nariams įteikiami parlamentarų pažymėjimai. Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, ceremonija surengta lauke, prie Seimo rūmų, o išrinkti parlamentarai suskirstyti grupėmis. Pažymėjimas jiems suteiiks teisę dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, jis, prezidento Gitano Nausėdos kvietimu, turėtų vykti lapkričio viduryje.

Konservatorių, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos pirmininkai sako sutarę dėl daugumos koalicijos sutarties punktų. Jie taip pat paskelbė kuriantys grupę, kuri ruoštųsi perimti koronaviruso situacijos valdymą.

Jungtinėse Valstijose prasideda prezidento rinkimai. Jau balsavo apie šimtą milijonų, o bendras aktyvumas gali viršyti 140-mties milijonų rekordą. Donaldas Trumpas visą kampaniją atsiliko apklausose, bet dar turi kelią į pergalę, jei sugebės vėl laimėti pietinėse valstijose ir vienoje iš trijų pramoninių valstijų šiaurės rytuose.

Po išpuolio Austrijos sostinėje, Vokietija įvedė griežtesnę sienų patikrą. Vienoje išvakarėse ginkluoti užpuolikai šaudė į žmones, vakarojusius restoranuose ir bAruose, prieš šiandien įvedamą komendanto valandą dėl COVID-19 pandemijos. Nušautii 4 žmonės, mažiausiai 14 sužeista.

Praėjus kone keturioms paroms po žemės drebėjimo, Turkijoje iš griuvėsių išgelbėta keturmetė. Gelbėtojai tai vadina stebuklu. Turkijos pareigūnai praneša, kad ieškodami išgyvenusiųjų, gelbėtojai išgirdo mergaitę šaukiant. Dar prireikė kelių valandų kol jie saugiai mergaitę ištraukė iš daugiabučio namo griuvėsių.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau