Žinios. Beveik pusė naujai išrinktų Seimo narių yra turėję arba šiuo metu turi interesų verslo įmonėse

Per praėjusią parą patvirtinti 837 nauji COVID-19 infekcijos atvejai, nuo koronaviruso mirė 4 žmonės. Daugiausia naujų atvejų registruota įvairiuose židiniuose. Vis dėlto ketvirtadalio užsikrėtimų aplinkybių nustatyti nepavyko. Epidemiologai perspėja – virusas plinta sparčiai. Augant užkrėtimų skaičiui, Vilniaus savivaldybė kviečia regiono medikus, galinčius dirbti laikinojoje ligoninėje, kuri būtų įkurta Litexpo.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ragina gyventojus lapkritį susitelkti ir paisyti paskelbto dalinio karantino tam, kad bent Kalėdos būtų kuo normalesnės. Nuo rytojaus karantinas, irgi švelnesnis nei pavasarį, prasideda Austrijoje, ketvirtadienį – Anglijoje. Naujus ribojimus skelbia visuotinio karantino vis dar siekianti išvengti Italija. Belgijoje pirmieji griežti apribojimai jau teikia vilties: susirgimų daugėja nebe taip sparčiai.

Beveik pusė naujai išrinktų Seimo narių yra turėję arba šiuo metu turi interesų verslo įmonėse: yra akcininkai, įmonių valdybų nariai ar savininkai. Ekspertai sutaria: turėti interesų versle savaime nėra nieko blogo, tačiau labai svarbu politikams viską skaidriai deklaruoti, o iškilus bent menkiausiai interesų derinimo rizikai – nuo sprendimų nusišalinti. Didesnė problema esą yra tai, kad sužinoti tikruosius politikų ir verslo ryšius vis dar yra sudėtinga dėl nepasiekiamų duomenų.

Rytoj vyksiančiuose Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose dėmesys kryps į vadinamąsias svyruojančiąsias valstijas. Daugiausia iš jų rinkikų turi Florida ir Pensilvanija. Pirmojoje – analitikai prognozuoja apylygę kovą, antrojoje – Baideno turėta tvirta persvara sumažėjusi.

Susisiekimo ministerija ragina gyventojus nedelsti ir registruotis iš anksto keisti padangas. Kai kuriuose servisuose driekiasi eilės, o situaciją apsunkina karantinas ir saugumo reikalavimai. Ministerija teigia, kad pratęsti padangų keitimo termino, kaip tai buvo padaryta pavasarį, neketina.

Bažnytinio paveldo muziejuje atidaryta paroda „Pamokslininkai, stebukladariai ir architektas“. Čia eksponuojami restauruoti šventųjų atvaizdai iš Vilniaus arkivyskupijos bažnyčių.

Sportas. Orai.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.