Žinios. Per išpuolį Austrijos sostinėje Vienoje žuvo mažiausiai trys žmonės, tarp jų – ir užpuolikas

LRT TELEVIZIJA

2020.11.03 07:12

Per išpuolį Austrijos sostinėje Vienoje žuvo mažiausiai trys žmonės, tarp jų – ir užpuolikas, dar 14 buvo sužeisti. Austrijos policija ieško įtariamųjų. Šalies vidaus reikalų ministras tvirtina, kad šaudynės netoli didelės sinagogos greičiausiai yra teroro ataka.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel perspėjo, kad nereikia tikėtis didelių Naujųjų metų pobūvių, bet šeimos Kalėdos bus įmanomos, jeigu bus laikomasi atsargumo priemonių. Vokietijoje jau galioja dalinis karantinas, taip pat Prancūzijoje, Belgijoje, Airijoje, Čekijoje.

Dar mažiausiai parą reikės palaukti atsakymo į vieną svarbiausių pastaruoju metu klausimų – kas taps naujuoju Jungtinių Valstijų prezidentu. Apklausos rodo, kad mažiausiai penkiais procentiniais punktais pirmauja demokratų kandidatas Joe Bidenas, bet rinkimų baigtį dar gaubia nežinia.

Konstitucinis teismas skelbs sprendimą, kaip turėtų būti finansuojamas LRT ir keli kiti fondai bei programos. Vyriausybės atstovai pasisako už tai, kad LRT kasmet dėl savo finansavimo derėtųsi atskirai – pagal to meto biudžeto galimybes. Žiniasklaidos ekspertai sako, kad taip būtų kėsinamasi į LRT nepriklausomumą – kasmet derantis dėl pinigų su politikais, šie galėtų daryti įtaką žiniasklaidai.

Kauno miesto savivaldybė šiemet aukcione jau pardavė beveik du šimtus nekilnojamojo turto objektų. Daugiausia – apleistų buvusių socialinių būstų, kurių nebeverta remontuoti.

Ved. Justė Tamošaitienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau