Žinios. Per praėjusią parą patvirtinta 413 naujų COVID-19 atvejų

pranešama apie 5 mirtis

Pastarąją parą nustatyta 413 naujų koronaviruso atvejų. Per 100 registruota Vilniaus ir Kauno, 90 Šiaulių apskrityje. Pranešama, kad mirė dar 5 užsikrėtusieji, iš viso – 141. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai teigia, kad dėl koronaviruso plitimo, griežto karantino, pagal pesimistiškiausią scenarijų, gali prireikti jau po vėlinių.

Lietuva įteikė protesto notą Minskui dėl lapkritį planuojamos pradėti gaminti elektros pirmajame Astravo atominės reaktoriuje. Pasak prezidentūros, Lietuva kategoriškai nesutinka, kad elektrinė būtų paleista taip skubotai.

Baltarusijoje tęsiasi lyderės Sviatlanos Cichanouskajos paskelbtas visuotinis streikas. Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašai iš universitetų, kuriuose streikuoja studentai bei dėstytojai. Į darbo vienas negrįžta ir dalis gamyklų darbuotojų. Valdžia neigia, kad tai – masinis reiškinys, nors vakar prie kai kurių didesnių gamyklų dislokavo saugumo pajėgas. Žmogaus teisių grupė „Viasna“ skelbia, kad vakar Baltarusijoje suimta pustrečio šimto žmonių – daugiausia sostinėje Minske, taip pat kituose miestuose.

Likus savaitei iki prezidento rinkimų, Jungtinių Valstijų Senatas patvirtino Donaldo Trumpo siūlytą kandidatę į Aukščiausiąjį Teismą.

Į kompensacijas už įsigytą naują elektromobilį pretenduoti gali jau ir verslo įmonės, ne vien fiziniai asmenys. Tam Aplinkos ministerija numačiusi 2 mln. eurų.

Kelionių išsiilgę Latvijos gyventojai viliojami „skrydžiais į niekur“ – tai yra skrydis vaizdingu maršrutu, kuriam pasibaigus, grįžtama namo. Panašių skrydžių siūlo Australijos ir Rytų Azijos oro linijos, bet pramogą kritikuoja aplinkosaugininkai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau