Panorama. Ūkininkai skundžiasi nebegalintys apsiginti nuo gyvulių bandas puolančių vilkų (su vertimu į gestų k.)

Dėl išaugusio koronavuriso skaičiaus Lietuva ir Estija susprogdino vadinamąjį Baltijos šalių kelionių burbulą. Vykstant į Latviją lietuviams reikės izoliuotis. Vyriausiasis Latvijos infektologas Uga Dumpis sako, kad išimčių dėl taisyklių nereikėtų daryti. Lietuvoje Vyriausybė atmetė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymą mažinti atvejų skaičių ribojant barų darbo laiką, bet ribos žmonių kiekį.

Maskvoje viešintis Baltarusijos užsienio reikalų ministras paskelbė, kad Baltarusijos režimo valdžia patvirtino atsakomąsias sankcijas Baltijos šalims. Sanckijų sąrašas kol kas neskelbiamas, bet jis turėtų būti susijęs su pareigūnais ir pavieniais asmenimis, kuriems nuo nuo šiol draudžiama atvykti į Baltarusiją.

Vokietijos Vyriausybė, skelbia, kad šalyje gydomas Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas buvo apnuodytas į „Novičioką“ panašia chemine medžiaga. Tyrimus atliko Vokitijos kariuomenės laboratorija. Berlynas reikalauja Maskvos nedelsiant paaiškinti, kaip Navalnas galėjo būti apnuodytas itin reta karinės klasės chemine medžiaga. Navalno atstovai teigė, kad jis buvo apduotytas prieš dvi savaites, nuodų esą buvo įpilta į arbatą, kurią jis gėrė oro uoste. Paskutinį kartą „Novičioku“ buvo apduodytas buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Astravo atominės jėgainės avarijos atveju tektų evakuoti Vilniaus rajoną ir sostinės gyventojus. Tokią mintį išreiškė darbo grupei vadovaujantis ekonomikos ir inovacijų ministras. Pasak Rimanto Sinkevičiaus, visų gyventojų apgyvendinti atskirai kituose miestuose, ko gero, nebūtų galimybių, todėl pastogę turėtų pasiūlyti vietos gyventojai. Tokia idėja dar tik bus svarstoma. Vidaus reikalų ministerija sako, kad tokio scenarijaus gali ir neprireikti.

Vyriausybė Europos Sąjungos Teisingumo Teismui skųs vežėjų veiklą griežtinančio Mobilumo paketo nuostatas. Pasak Susisiekimo ministerijos, Atskiros ES teisės aktų nuostatos, įpareigojančios vilkikus kas aštuonias savaites grįžti į savo registracijos šalį, draudimas vairuotojams ilsėtis transporto priemonėje neatitinka Lietuvos politinių ir ekonominių interesų bei turės neigiamos įtakos šalies verslui.

Vyriausybė lengvina reikalavimą dėl žiūrovų asmeninių duomenų rinkimo. Renginių organizatoriams leidžiama rinktis – vykdyti elektroninę bilietų prekybą ar registruoti renginio dalyvius. Tačiau verslininkai sako, Vyriausybės sprendimai neaiškūs, nes trūksta informacijos, kaip elgtis, jei renginys vyksta visą dieną. Kai kurie organizatoriai žengia dar toliau: savaitgalį vyksiantį žuvienės virimo čempionatą įvardijo kaip aukšto meistriškumo sporto renginį, todėl jo dalyviams apsauginės kaukės bus tik rekomendojamos.

Nepaisant vietos valžios raginimų nevykti į neramumų kamuojamą Viskonsino valstiją, prezidentas Donaldas Trumpas aplankė šią rinkimuose itin svarbią valstiją. Trumpas susitiko su vietos teisėsaugos pareigūnais ir išreiškė jiems visapusišką palaikymą bei pažadėjo didesnį finansavimą, nors neramumai Kenošos mieste kilo, kai policininkas pašovė juodaodį. Dėl neramumų prezidentas kaltino radikalios kairės jėgas ir vietos demokratų valdžią, mieste vykstančius plėšimus pavadino vidaus terorizmu.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad prezidento dekretas ir Seimo nutarimas, kurių pagrindu Sigita Rudėnaitė atleista iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininko pareigų, prieštarauja Konstitucijai, todėl ji grąžinama į pareigas. Konstitucinio tesimo pirmininkas Dainius Žalimas pabrėžia, kad Lietuvos Aukščiausiojo teismo skyriaus pirmininko atleidimas galimas tik jį jau paskyrus į naujas pareigas. Rudėnaitės atveju taip nebuvo. Seimo narių grupė ir Vilniaus apygardos teismas teiravosi, ar parlamentas nepažeidė Konstitucijos per slaptą balsavimą atleisdamas Rudėnaitę iš skyriaus vadovo pareigų, bet nepaskirdamas jos Lietuvos Aukščiausiojo teismo pirmininke.

Ūkininkai skundžiasi nebegalintys apsiginti nuo gyvulių bandas puolančių vilkų. Aplinkos ministerija kompensuoja patirtą žalą ir siūlo naudotis parama apsaugai įsirengti. Ūkininkai tikina, kad apsauga padeda ne visada, todėl kartu su medžiotojais prašo dar labiau padidinti leidžiamų sumedžioti vilkų kvotas.

Į suaugusiųjų valdomą verslo pasaulį žengia vaikai. Jie steigia verslus, samdo darbuotojų. Lietuvoje apie pusantro tūkstančio nepilnamečių ėmęsi savarankiškos veiklos, trys yra užregistravę uždarąsias bendroves ir yra jų vadovai. Teisininkai sako, kad teisės aktai nepilnamečiams nedraudžia vadovauti įmonei ar kolektyvui, bet vis tiek yra tam tikrų niuansų, nes vaiko atsakomybė neprilygsta suaugusiojo. O didelius nepilnamečio verslo planus gali sustabdyti gydytojai.

Užsitęsė Kauno sporto halės rekonstrukcija. Kauno savivaldybė planavo, kad darbai bus baigti rugsėjį, tačiau daugiafunkcis centras duris atvers tik kitą pavasarį. Darbus kelioms savaitėms buvo sustabdę ir paveldosaugininkai.

Mo muziejus pristato parodą, skirtą operai. Kartu su „Vilnius city opera“ muziejuje atkurti teatro užkulisiai. Ekspozicijų salėje įrengta teatro laboratorija, kurioje svarbiausia pajusti, ką reiškia būti solistu, kai po sekundės reikia žengti į sceną.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė