Panorama. Dėl artėjančių mokslo metų ramus tik ministras (su vertimu į gestų k.)

Minske – naujas dešimttūkstantinis protestas ir sulaikymai visame centre, jau pranešta apie 125 sulaikytuosius. Sutelkta daug OMON pareigūnų ir karinės technikos, bet jėgos valdžia kol kas nenaudoja. Eisenos ir sulaikymai – ir daugelyje kitų miestų. Vakar protestavo tūkstančiai moterų. Protestuotojai šiuo metu susirinkę netoli prezidento rezidencijos, nes šiandien – Aliaksandro Lukašenkos gimtadienis. Rusijos prezidentas, paskambinęs pasveikinti, pakvietė jį artimiausiomis savaitėmis apsilankyti Maskvoje.

Dauguma dabartinių Seimo narių nori ir toliau dirbti Seime. Iš 140 dabartinių parlamentarų tik 7 politikai nusprendė nesiekti perrinkimo rudenį. Politologai sako, kad noras būti perrinktiems – suprantamas, tačiau rinkimų statistika rodo, kad bent pusė Seimo narių turėtų galvoti ne tik apie naujus rinkimus, bet ir apie naują darbą.

Kauno savivaldybė aiškinasi, ar tėvai sutinka, kad vaikams ne pamokų metu mokyklų patalpose reikėtų būti su apsauginėmis kaukėmis. Pagal apklausos rezultatus mokyklos spręs, kaip elgtis. Švietimo ministras sako – reikia paisyti ne norų, o specialistų rekomendacijų. Anot jo, kaukės pertraukų metu turėtų būti privalomos.

Lietuvos kelionių organizatoriai teigia, kad ribojimai, susiję su COVID-19, nepalieka galimybių jiems išgyventi. Valdžios atstovai pripažįsta, kad turizmas yra labiausiai nukentėjęs sektorius pasaulyje, tačiau dabartiniai ribojimai esą sunkiai keičiami, nes susirgusiųjų skaičius pasaulyje didėja, o vertinti atskirus šalių regionus nėra galimybių.

Po vieną per dieną – tiek vaikų šalyje gimsta po pagalbinio apvaisinimo. Nors poros džiaugiasi, kad pagalbinis apvaisinimas jau kompensuojamas, sako, kad įstatyme reikėtų pakeitimų – galėtų būti kompensuojama daugiau procedūrų, poros už užšaldytus embrionus turi mokėti visą gyvenimą, nes jie turi būti saugomi amžinai. Negalintys susilaukti vaikų kalba ir apie surogatinės motinystės galimybę. Tačiau Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad jokių teisės aktų pakeitimų neplanuoja.

Juodkalnijoje šiandien vykstantys parlamento rinkimai vėl virto dviejų apylygių politinių jėgų – provakarietiškojo prezidento ir prorusiškos opozicijos – dvikova.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau