Panorama. Santaros-Šviesos suvažiavimo pagrindinė tema – Baltarusija ir jos piliečių orumas (su vertimu į gestų k.)

Šiandien skelbiama apie 29 naujus COVID-19 atvejus, kai vakar fiksuota daugiausia šią vasarą paros susirgimų – 48. Sveikatos apsaugos ministerija ketina keisti koronaviruso tyrimų apmokėjimo tvarką. Ištirti savo pacientus ar personalą norinčios įstaigos turėtų susimokėti 5 ligoninėms, kurios tuos tyrimus atlieka. Rajonų ligoninės sako, kad dėl to, atliktų mažiau tyrimų ir gali būti nustatyta mažiau viruso atvejų. Pinigų netrukus gali pritrūkti ir apsaugos priemonėms.

Tūkstančiai moterų Minske dalyvavo solidarumo žygyje. Rytoj visoje šalyje rengiama masinė protesto akcija, pavadinta „Žygis už taiką ir nepriklausomybę“. Rusijos prezidento Vladimiro Putino pažadai Aliaksandrui Lukašenkai atsiųsti jėgos struktūrų „pastiprinimą“ teikia naujų atspalvių baltarusių visuomenės judėjimui už demokratiją.

Visą savaitgalį vykstančiame tradiciniame Santaros-Šviesos suvažiavime viena pagrindinių Lietuvos intelektulus sutelkiančio renginio temų – Baltarusija ir jos piliečių orumas. Baltarusijos demokratijos judėjimo simboliu vadinamos Sviatlanos Cichanouskajos atstovė Ana Krasulina teigė, kad Baltarusijos tauta dėkinga Lietuvai už paramą ir tikisi, kad jos šalyje įvyks ir nauji rinkimai. Baltarusijos forume kalbėjęs Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška sakė pasigendantis Lietuvos vyriausybės veiksmų padedant baltarusiams.

„Kovidinė“ vasara baigiasi, tačiau sezonas – dar ne, sako pajūrio verslininkai. Neringiškiai šią vasarą vadina viena geriausių, o palangiškiai – nebloga. Kaip ir prognozuota sezono pradžioje, šias atostogas Lietuvos gyventojai leido savo šalyje ir gerokai paišlaidavo.

Siekdamos pažaboti piktnaudžiavimą tarnybiniais automobiliais, įstaigos į juos diegia elektronines stebėjimo sistemas. Nuo rugpjūčio tokios sistemos veikia ir Joniškio savivaldybės mašinose. Vyriausybė siekia, kad taip pažymėtas būtų visų biudžetinių įstaigų automobilių parkas. Kol kas, tai daro tik nedidelė dalis savivaldybių.

Berlyne tūkstančiai žmonių užplūdo centrines gatves protestuodami prieš vyriausybės griežtinamus draudimus per COVID-19 epidemiją. Paryžiuje – protestai prieš privalomą veido kaukių dėvėjimą visame mieste, ne tik masinio susibūrimo vietose. Vyriausybės aiškina, kad griežtindamos draudimus jos siekia išvengti vIsiško „Užsidarymo“, tačiau visuomenės dalis nenori su tuo sutikti, nors visa Europa griežtina suvaržymus, mėgindama suvaldyti koronaviruso plitimą. Ukraina paskelbė, kad mėnesiui uždaro sienas užsieniečiams, išskyrus kai kuriuos išimtinius atvejus. Nuo rugsėjo 1 d. toks draudimas įsigalios ir Vengrijoje.

Šiandien išplatinti vaizdai, kaip Jungtinių Valstijų milžiniški strateginiai bombonešiai B 52 skrenda virš NATO šalių. Toks Amerikos karinės aviacijos milžininas vakar praskrido virš Lietuvos. Jungtinės Valstijos taip nori pademonstruoti aljanso solidarumą, sustiprintą parengtį. Keturi bombonešiai B 52, dislokuoti Britanijoje, skrido virš NATO narių Europoje, kiti du – virš Kanados ir Jungtinių Valstijų.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau